Feťákov netreba ľutovať - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Feťákov netreba ľutovať
05. 10. 2016 | Konzervatívny výber

zneužívanieOd samotného začiatku prepuknutia kauzy my v SaS, a prednostne naša poslankyňa Natália Blahová, ktorá sa venuje danej kauze, upozorňujeme na základný fakt – deti treba od podozrivých izolovať, odlúčiť. Upozorňovali sme na to ešte v čase, keď kauza prepukla a deti boli na pobyte v Chorvátsku.

Ako blesk z jasného neba uzrela včera svetlo sveta správa o tom, že dve dievčatá ušli z resocializačného zariadenia Čistý deň. Jedno sa popoludní našlo – vo Viedni (!) Stalo sa tak po týždňoch výdatného masírovania verejnosti o tom, ako je deťom v zariadení dobre, ako z neho nechcú odísť a ako „systém nezlyhal“. Toto masírovanie predvádzajú tí, ktorí majú deti chrániť – detská ombudsmanka (!!!) Viera Tomanová, minister práce a sociálnych vecí Ján Richter a kopa ich úradníkov. Za nečinného prizerania sa ministra vnútra Kaliňáka a policajného prezidenta Gašpara. A to len preto, že riaditeľ zariadenia, v ktorom je vážne podozrenie, že prichádzalo k sexuálnemu násiliu na deťoch a beží tam sedem trestných stíhaní, je evidentne „NÁŠ (rozumej smerácky) človek“. O čom neoddiskutovateľne svedčí aj fakt, že sám mediálny premiérov poradca Erik Tomáš ho pripravuje na úrade vlády, ako sa vyviniť na tlačovej besede, ktorá ho očakáva.

Od samotného začiatku prepuknutia kauzy my v SaS, a prednostne naša poslankyňa Natália Blahová, ktorá sa venuje danej kauze, upozorňujeme na základný fakt – deti treba od podozrivých izolovať, odlúčiť. Upozorňovali sme na to ešte v čase, keď kauza prepukla a deti boli na pobyte v Chorvátsku. Je nemysliteľné nechať deti v blízkosti tých, ktorí ich môžu a majú záujem ovplyvňovať, doslova im vymývať mozgy a nútiť ich do písania oslavných ód na zariadenie, prípadne im alebo ich zákonným zástupcom za ich napísanie ponúkať rôzne výhody.

Neexistuje iné racionálne vysvetlenie úteku dieťaťa, ktoré ešte pred pár dňami prostredníctvom svojich terapeutov alebo priamo pani ombudsmanky vyhlasovalo do sveta, ako sa má v zariadení vynikajúco, než to, že nehovorilo pravdu. Možno bolo na tie slová navedené, možno mu násilím boli vložené do úst, ale normálne to nie je.  

Faktom je, že väčšina súdov vydala rozhodnutia na okamžité premiestnenie detí do iných zariadení a resocializačné zariadenie to nerešpektuje. Deti sú stále v Čistom dni. Napriek tomu, že akreditačná komisia sa na základe preverených informácií rozhodla odporúčať ministrovi okamžité odobratie akreditácie. To je neuveriteľný hazard a zároveň cynizmus najhrubšieho zrna.

Pýtam sa, čo všetko sa ešte musí stať, aby sa minister práce Richter, minister vnútra Kaliňák, ministerka spravodlivosti Žitňanská spamätali? Musí sa stať nešťastie? Tragédia? Duše tých nešťastných detí, na ktoré mnohí pozerajú zvrchu, sú zásluhou toho, čo sa udialo v minulosti, ale hlavne zásluhou toho, čo sa okolo nich deje v súčasnosti, dnes rozbité a zbité.

To, čo sa deje v súčasnosti je tragickým svedectvom, ako sa bývalej štátostrane a jej kolaborantským príveskom podarilo paralyzovať štát. Na úplne nehoráznej kauze vidíme, ako je schopná kryť zločiny a torpédovať nepravosti kvôli tomu, že sú v tých svinstvách namočení ľudia jej blízki. Myslíte si, že keď sa nebodaj stane ďalšia tragédia, že sa zobudia a budú „hľadať“ vinníka? Ja už tomu, žiaľ, neverím. Odhadujem, že smerácki mediálni poradcovia to budú hrať na obyčajných feťákov, ktorých netreba ľutovať. Tak im detská ombudsmanka pomáhaj!

Neuveriteľná zvrátenosť v podaní mediálneho poradcu Roberta Fica.
Mohlo by vás zaujímať

Zneužívanie v GalanteAk sa ti neľúbi, choď si tie feťáčky strážiť sám
14. 09. 2016 | Denník N
Rezorty práce a vnútra pod vedením Jána Richtera a Roberta Kaliňáka uviazli vo formalizme a byrokracii. Prípad zneužívania detí v resocializačnom centre Čistý deň ich usvedčuje z toho, že nie sú schopné poskytnúť VIAC »

Tretia Ficova vládaÁno, už sa ten Ficov koráb potápa.
25. 08. 2016 | Konzervatívny výber
K tomu, že dve koaličné strany – Sieť a Most – Híd, zradili svojich voličov, sa už nie je potrebné vracať. Za zmienku však stojí to, že Radoslav Procházka v aktuálnom rozhovore usvedčil seba, Bélu Bugára, Luciu Žitňanskú VIAC »

MafiaGlváč, Kaliňák a ďalší majú strach, že skončia vo väzení
06. 05. 2016 | Blog.sme.sk
Skutočným dôvodom odmietnutia mojej nominácie do komisie, ktorá bude kontrolovať nasadenie informačno – technických prostriedkov (ITP, hovorovo odposluchov) je strach páchateľov z radov politikov z ich možného VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah