Unikli informácie, ktoré svedčia o ovládnutí NAKA nitriansko-trenčianskou klikou - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Unikli informácie, ktoré svedčia o ovládnutí NAKA nitriansko-trenčianskou klikou
18. 04. 2018 | Stanovisko

Podpredsedníčka NR SR za stranu Sloboda a Solidarita Lucia Ďuriš Nicholsonová spoločne s podpredsedom strany Ľubomírom Galkom prezentovali na tlačovej besede závažné informácie, ktoré nasvedčujú ovládnutiu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) nitriansko-trenčianskou klikou.

Bodorovci a NAKA

„Odchod Tibora Gašpara z pozície Policajného zboru je dnes nevyhnutnosťou, čo pochopil aj Smer-SD. Avšak nedá sa reálne očakávať, že jeho odchodom sa niečo zmení,“ povedala na úvod podpredsedníčka NR SR L. Ďuriš Nicholsonová: „Po šiestich rokoch Gašparovho vedenia došlo k rozkladu Policajného zboru, predovšetkým NAKA, ktorá mala byť elitnou organizáciou, zloženou z elitných vyšetrovateľov a elitných funkcionárov, skúsených a kompetentných. Namiesto toho je dnes NAKA predĺženou rukou organizovaných skupín, politických alebo ekonomických. Vyšetrovateľom šéfujú nekompetentní ľudia bez kariérneho rastu, ktorých do vedenia NAKA pretlačila veľmi silná nitriansko-trenčianska skupina – Bödörovci a Smer-SD.“

Schéma SaS ukazuje, ako Bödörovci ovládajú políciu. „Tibor Gašpar a Róbert Krajmer, obaja so silnými rodinnými a podnikateľskými prepojeniami na Bödörovcov, celé roky pracovali na tom, aby ani prípadná výmena jedného z nich neohrozila túto chobotnicu, ktorá pracuje nie na ochrane bezpečnosti ľudí a našej krajiny, ale na ochrane Bödörovcov a Smeru,“ uviedla Nicholsonová a pripomenula, že podľa medializovaných informácií to bol Róbert Krajmer, ktorý „utopil“ spis Gorila.

Reálnym riešením vzniknutého stavu je podľa Nicholsonovej generálna výmena ľudí na všetkých riadiacich stupňoch polície, čo sa dá docieliť len novou vládou.

Liberáli nepokladajú za normálne a správne, aby Tibor Gašpar, ktorý je za terajší stav NAKA zodpovedný, zotrvával vo funkcii prezidenta Policajného zboru ešte mesiac a pol. „Keď mohli odísť z funkcie okamžite Robert Fico, Robert Kaliňák alebo Tomáš Drucker, je krajne nedôveryhodné tvrdenie, že prezident Policajného zboru tak nemôže spraviť tiež,“ tvrdí podpredseda SaS Ľubomír Galko a doplnil, že je škandálom, že Róbert Krajmer je ešte stále vo funkcii riaditeľa Národnej protikorupčnej jednotky NAKA, hoci mal skončiť k 1. aprílu 2018.

Koniec Kováčika, Hraška a Lučanského

SaS požaduje kvôli bezpráviu, svojvôli, nadŕžaniu mocným a nečinnosti odchody aj ďalších vysokopostavených policajtov či špeciálneho prokurátora. „Žiadame, aby  z policajných funkcií odstúpili alebo boli odvolaní riaditeľ NAKA Peter Hraško a šéf inšpekcie ministerstva vnútra Milan Lučanský.  Zároveň pripomíname, že explicitnou požiadavkou protestujúcej verejnosti bol a stále je okamžitý odchod špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, ktorý symbolizuje na špeciálnej prokuratúre presne to, čo na polícii symbolizuje Tibor Gašpar. Takže odkaz pre neho je: ‚Pán Kováčik, nezabudli sme na vás,  zobuďte sa a choďte preč. Ďakujeme, už stačilo‘,“ uviedol tímlíder SaS pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Galko.

Ľubomír Galko opätovne poďakoval verejnosti za neutíchajúci tlak na očistu spoločnosti od zlodejov a gaunerov. Zároveň požiadal všetkých slušných a čestných policajtov, aby občanom, aj prostredníctvom opozície, naďalej poskytovali pravdivé informácie o skutočnom stave bezpečnostných zložiek v tomto štáte.
Ovláda NAKA nitriansko-trenčianska klika?
Mohlo by vás zaujímať

11. 04. 2018 | Stanovisko
Včera (v utorok) som dostal informáciu, že vo štvrtok alebo v piatok odstúpi, alebo bude odvolaný prezident PZ Gašpar. Zároveň mám už niekoľko dní informáciu, že na miesto 1. viceprezidenta PZ má byť v súvislosti VIAC »

21. 03. 2018 | Stanovisko
Vyrojili sa viacerí mudrlanti, ktorí tvrdia, že opozícia počas uplynulých dní zlyhala, že nič nespravila, že len zvolávala tlačovky, že je to nanič opozícia. Doteraz ani jeden z nich však nepovedal, že čo sme mali vlastne inak VIAC »

01. 08. 2017 | Tlačová správa SaS
Spis proti Filipovi Rybaničovi, asistentovi poslanca Jozefa Rajtára, ktorého vo štvrtok čaká súd, je podľa právnej analýzy protizákonný. Napriek tomu bol posunutý prokurátorom Alexandrom Bergerom na súd VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah