Koalícia vnáša do spoločnosti neistotu - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Koalícia vnáša do spoločnosti neistotu
08. 08. 2017 | Tlačová správa SaS

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko, ktorý spustil koaličnú krízu, sa dnes po koaličnej rade ani nebol schopný postaviť pred novinárov. Rovnako ani premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico, ktorý sa tvári, že vládu vedie. Predseda Mosta-Híd Béla Bugár odmietol odpovedať na otázky. Čo sa v koalícii deje, pýtajú sa predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS).

„Danko zjavne potrebuje odlákať pozornosť verejnosti od korupčnej mega kauzy okolo rozdeľovania eurofondov na vedu a výskum. Preto vyvoláva na pohľad vážny koaličný spor. Vraj chce nanovo stanoviť priority a prehodnotiť rozpočet. V skutočnosti sa podľa nás Andrej Danko len snaží zakryť rozkrádanie v rezorte školstva a nevie, ako by si poradil s nepohodlným a skompromitovaným ministrom,“ uviedol podpredseda SaS Ľubomír Galko.

To, čo dnes predviedla vláda, je podľa SaS trápne, zbabelé, nezodpovedné voči štátu i občanom. „Čím skôr táto korupčná koalícia skončí, tým lepšie,“ vyhlásil Ľ. Galko.

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová poznamenala, že sedem strán demokratickej opozície sa dokázalo zjednotiť v župných voľbách. Naopak, vládna koalícia sa sporí, a tak vnáša do spoločnosti neistotu.

„Hádky vládnych strán, ktorých jediným motívom je korupcia, chamtivosť a snaha o obsadenie čo najväčšieho vplyvu, sa budú len stupňovať,“ uviedla N. Blahová a dodala: „SaS je jediná reálna alternatíva voči Smeru a korupčnej koalícii. Sme pripravení aj na možnosť predčasných volieb.“

Korupčná koalícia predvádza trápne divadlo
Mohlo by vás zaujímať

02. 08. 2017 | Tlačová správa SaS
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) opakovane vyzýva ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana, aby okamžite rezignoval zo VIAC »

18. 07. 2017 | Tlačová správa SaS
Ani pri najlepšej vôli strana Sloboda a Solidarita (SaS) nemôže nájsť zhodu v národnoštátnych záujmoch Slovenska so Smerom-SD, lebo populisti VIAC »

10. 07. 2017 | Európske noviny
Zbúrať niečo dokážete veľmi ľahko. Nastúpite s kladivom a zdemolujete. Postaviť alternatívu a vliať ľuďom nádej však chce oveľa, oveľa viac. Na Slovensku nemáme ľavicovú stranu. A nemáme ani VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah