Kto konečne začne riadne vyšetrovať R. Kaliňáka, D. Sakovú a R. Čuláka? - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Kto konečne začne riadne vyšetrovať R. Kaliňáka, D. Sakovú a R. Čuláka?
01. 03. 2019 | Stanovisko

Únos VietnamcaSlovenské orgány činné v trestnom konaní odviedli podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) mizernú prácu. V prípade uneseného Vietnamca Trinh Xuan Thanha robia dojem, že miesto hľadania pravdy, kryjú pravdu.

„Neveríme, že je to neschopnosť, je to zámer. Nemecký súd uznal na základe dôkazov, že Trinh Xuan Thanh bol unesený do Moskvy slovenských vládnym špeciálom. Je bez akýchkoľvek pochybností jasné, že s vietnamskými tajnými službami musela na Slovensku spolupracovať minimálne jedna vysokopostavená osoba,“ tvrdí podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko a pokračuje: „V opačnom prípade by únoscovia podstupovali neúmerne vysoké riziko, že miesto úspešného únosu skončia za mrežami v Leopoldove.“

Robert Kaliňák, Denisa Saková a bývalý šéf protokolu ministerstva vnútra Radovan Čulák sú tými osobami, ktoré sa mohli podľa liberálov vedome podieľať na únose.

„Podozrenie je o to väčšie, že únos cez Slovensko a pomocou vládneho špeciálu sústavne popierali. Ministerstvo vnútra poskytlo únoscom lietadlo a ako vieme, klamalo Poliakom, že sa na palube nachádza vtedajší minister vnútra Kaliňák. Súčasne poskytlo unesenému Trinh Xuan Thanhovi s falošným pasom na vycestovanie zo Slovenska výnimku, pretože nemal schengenské víza,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus.

Strana SaS preto žiada generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára a policajného prezidenta Milana Lučanského, aby podnikli také organizačné zmeny, ktoré budú viesť k riadnemu vyšetrovaniu.
Je Smer-SD kriminálna organizácia?
Mohlo by vás zaujímať

03. 08. 2018 | Stanovisko
Najsilnejšie opozičné strany žiadajú väzobné stíhanie pre exministra vnútra a poslanca NR SR Roberta Kaliňáka. Na piatkovej tlačovej besede VIAC »

18. 07. 2017 | Tlačová správa SaS
Ani pri najlepšej vôli strana Sloboda a Solidarita (SaS) nemôže nájsť zhodu v národnoštátnych záujmoch Slovenska so Smerom-SD, lebo populisti VIAC »

26. 06. 2017 | Európske noviny
Pred niekoľkými dňami polícia zastrelila 17-ročného chlapca. Policajná hliadka si všimla podozrivé osobné vozidlo. Podozrivé bolo preto, lebo toto auto policajti poznali – viackrát predtým ho šoféroval mladý VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah