Len ťažko sa dá veriť strane známej svojimi kleptomanskými úchylkami - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Len ťažko sa dá veriť strane známej svojimi kleptomanskými úchylkami
28. 04. 2018 | Stanovisko

Andrej DankoMinisterstvo obrany pod vedením nominanta SNS ministra Petra Gajdoša by malo povedať celú pravdu o vojskových skúškach prototypu bojového vozidla 8x8, ktorý je vraj „výsledkom spoločného slovensko-fínskeho vývoja“. Vyhlásil podpredseda strany Sloboda a Solidarita Ľubomír Galko v reakcii na aktuálnu informáciu z rezortu obrany o ukončení praktickej časti bojového obrneného vozidla 8x8.

„Ministerstvo dnes oslavuje úspech, ale pred verejnosťou zamlčiava, že pri jednom z testov na konci roka 2017 slovenské zbraňové systémy pod označením TURRA významne zlyhali. Očakávame, že aj táto informácia bude súčasťou správy, ktorú ministerstvo obrany pripravuje pre vládu,“ uviedol tímlíder SaS pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľ. Galko a doplnil: „Rovnako by ministerstvo malo predstaviť vláde a teda aj verejnosti detailnú analýzu predajnosti týchto bojových vozidiel aj mimo Slovenska, a to za ceny, ktoré urobia tento projekt ziskovým.“

Podľa SaS totiž zapojenie slovenského priemyslu do výroby obrneného transportéra 8x8 spriazneným firmám strany SNS nesmie byť ťarchou pre štátny rozpočet a daňových poplatníkov.

Strana SaS bude pozorne sledovať kvalitu informácií, ktoré ministerstvo obrany v tejto súvislosti poskytne vláde i občanom. „Naše pochybnosti o ekonomickej výhodnosti tohto projektu sú umocnené tým, že od samého začiatku stojí na pochybných a netransparentných základoch a manažujú ho ľudia zo SNS, známej svojimi kleptomanskými úchylkami,“ dodal Ľubomír Galko.
Informácie o únose Vietnamca vládnym špeciálom tu kolovali už pred pol rokom
Mohlo by vás zaujímať

26. 04. 2018 | Stanovisko
Strana Sloboda a Solidarita považuje vyslanie vojakov do Pobaltia za správny krok, ale pozastavuje sa nad politickými okolnosťami rozhodnutia vlády. „Vyslaním slovenských vojakov do Pobaltia strana SNS VIAC »

16. 04. 2018 | Stanovisko
Strana Sloboda a solidarita a ja osobne sme v poslednej dobe obviňovaní, že chceme zrušiť výsluhové dôchodky terajším vojakom, policajtom a iným príslušníkom ozbrojených zborov (OZ). Hrubá demagógia! VIAC »

15. 01. 2018 | Stanovisko
Ministerstvo obrany v správe SNS zneužilo priaznivú ekonomickú situáciu, akútnu potrebu modernizovať výzbroj Ozbrojených síl SR a ústretovú opozíciu, ktorá nikdy netvrdila ako premiér Robert Fico, že radšej VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah