Megaškandál s eurofondami naberá na obrátkach, P. Plavčan musí okamžite odstúpiť - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Megaškandál s eurofondami naberá na obrátkach, P. Plavčan musí okamžite odstúpiť
02. 08. 2017 | Tlačová správa SaS

Kauza dotácií na vedu a výskumStrana Sloboda a Solidarita (SaS) opakovane vyzýva ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana, aby okamžite rezignoval zo svojej funkcie pre miliónový megaškandál a machinácie s eurofondmi pri dotáciách na vedu a výskum.

„Každý ďalší deň, čo minister Plavčan zostáva vo funkcii, je dňom, v ktorom sa zvyšuje podozrenie, že do machinácií je osobne zaplatený. Každý ďalší deň, čo SNS necháva ministra Plavčana vo funkcii, je dňom, v ktorom sa v nás upevňuje presvedčenie, že minister Plavčan bol riadený samotným predsedom strany Andrejom Dankom. Každým ďalším dňom, čo premiér nekoná, sa len umocňuje dojem, že Robert Fico je slaboch, ktorý na základe vlastných korupčných káuz môže dnes akurát útrpne čakať, ako sa rozhodne predseda SNS Danko. To je ďalší zo symptómov úpadku Smeru,“ vyhlásil podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling poukázal na dve, dosiaľ nezverejnené škandalózne pridelenia dotácií. „Istá firma mala obraty za minulý rok 7 333 eur, osobné náklady za celý rok 1 932 eur, teda to nie je ani minimálna mzda pre človeka na rok. Celkovo na projekte však získa 5 905 736 eur. V projekte je navyše započítaná zaujímavá položka – zmluvný výskum za 1 580 000 eur. V inej firme boli podľa účtovnej uzávierky mzdové náklady za minulý rok 8464 eur, teda sotva jeden zamestnanec s minimálnou mzdou, pričom podmienkou získania projektu sú aj dostatočné administratívne a odborné kapacity. Táto firma pritom získala finančný príspevok vo výške 5 853 435 eur,“ uviedol B. Gröhling.

Tímlíder SaS pre verejné financie Eugen Jurzyca je presvedčený, že aj pri eurofondoch musí platiť hodnota za peniaze. „Pre Roberta Fica sa hodnota za peniaze vzťahuje na to, aby učitelia neprotestovali. Pre ministerstvo školstva znamená hodnota za peniaze to, že sa minú. Hodnota za peniaze by pritom znamenala použiť financie na vedu a výskum na témy, ktoré nás trápia: ako sú rómska otázka, zdravotníctvo, školské problémy,“ poznamenal E. Jurzyca.

Kradnú budúcnosť Slovenska. Miznú neuveriteľne veľké peniaze na vedu a výskum
Mohlo by vás zaujímať

18. 07. 2017 | Tlačová správa SaS
Ani pri najlepšej vôli strana Sloboda a Solidarita (SaS) nemôže nájsť zhodu v národnoštátnych záujmoch Slovenska so Smerom-SD, lebo populisti VIAC »

13. 12. 2016 | Blog.sme.sk
Pred zhruba dvoma týždňami mi zazvonil telefón, volala ma polícia. Pozvali ma na výsluch. Pýtam sa na dôvod a vyšetrovateľ mi povedal, že na mňa prezident PZ Tibor Gašpar podal trestné oznámenie za ohováranie. VIAC »

08. 09. 2016 | Konzervatívny výber
Vládna koalícia nám opätovne zabránila a naďalej nám bráni v našom ústavnom práve zvolať a absolvovať do 7 dní akúkoľvek schôdzu na vyslovenie nedôvery členovi slovenskej vlády. Otvorenie schôdze a VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah