Návrh voľby policajného prezidenta je nebezpečná potemkinovská dedina - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Návrh voľby policajného prezidenta je nebezpečná potemkinovská dedina
26. 09. 2018 | Tlačová správa SaS

Policajný zborVládou navrhované pravidlá voľby policajného prezidenta ho majú za úlohu „zabetónovať“ vo funkcii, aby mohol kryť zločiny strany Smer-SD a stal sa prakticky neodvolateľným. Vyhlásil po schválení návrhu podpredseda strany Sloboda a Solidarita Ľubomír Galko.

Podľa Galka je škandál, aby na menovanie policajného prezidenta stačilo odporučenie nadpolovičnej väčšiny členov Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť a na odvolanie bol potrebný trojpätinový súhlas tohto výboru.

„Uvedený počet na menovanie terajšia koalícia má, opozícia na odvolanie zasa nie. Pritom práve koalícia organizuje a kryje masívne rozkrádanie verejných financií na Slovensku,“ povedal Galko s tým, že perličkou je účasť nominanta prezidenta Policajného zboru vo výberovej komisii. „Je úplný nonsens a diletantizmus, že ak by sa rozhodol kandidovať súčasný prezident PZ, bude si môcť dať do komisie svojho kandidáta.“

Podľa podpredsedu liberálov platí to isté aj o funkcii riaditeľa Sekcie kontroly a inšpekčnej služby, ľudovo policajnej inšpekcie, kde podľa vládneho návrhu majú platiť rovnaké pravidlá ako pri voľbe policajného prezidenta.

„Presunúť túto funkciu pod vládu nestačí. Potrebujeme samostatný a nezávislý úrad, nie nový policajný útvar. Bez vlastných operatívcov či rozpočtu sa budú policajti naďalej vyšetrovať navzájom a nič sa nezmení,“ povedal Galko.

Strana Sloboda a Solidarita s takýmto návrhom nesúhlasí. „Vyzývame Most-Híd, aby rovnako nesúhlasili, pretože tento zákon neobsahuje ani minimum toho, čo oni sami presadili do Programového vyhlásenia vlády. Celý zákon je jedna nebezpečná potemkinovská dedina,“ uzavrel Galko.
Zatknutie podozrivých z vraždy je len začiatok
Mohlo by vás zaujímať

2018 | Programový dokument
Policajný zbor čelí klesajúcej dôvere obyvateľov Slovenska. Opätovné získanie dôvery občanov je popri lepšom a efektívnejšom fungovaní polície jedným z kľúčových cieľov. Niet žiadnych pochybností, že za zlú povesť PZ VIAC »

18. 04. 2018 | Stanovisko
Podpredsedníčka NR SR za stranu Sloboda a Solidarita Lucia Ďuriš Nicholsonová spoločne s podpredsedom strany Ľubomírom Galkom VIAC »

16. 04. 2018 | Stanovisko
Strana Sloboda a solidarita a ja osobne sme v poslednej dobe obviňovaní, že chceme zrušiť výsluhové dôchodky terajším vojakom, policajtom a iným príslušníkom ozbrojených zborov (OZ). Hrubá demagógia! VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah