Premiér by sa mal po Vianociach sťahovať - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Premiér by sa mal po Vianociach sťahovať
20. 12. 2017 | Stanovisko

Bašternák a FicoStrana Sloboda a Solidarita vyzýva predsedu vlády Roberta Fica, aby zozbieral posledné kúsky slušnosti a po Vianociach sa okamžite vysťahoval z bytu, ktorý si má prenajímať od daňového podvodníka Ladislava B.

„Po tom, čo v utorok policajný prezident Tibor Gašpar oznámil, že polícia chce začiatkom roka 2018 prípad Ladislava B. uzavrieť návrhom na podanie obžaloby, premiér inú možnosť nemá. Robert Fico prepásol doteraz všetky vhodné príležitosti na vysťahovanie, ktorými mohol dať verejnosti najavo, že s obvineným podnikateľom nemá žiadne iné vzťahy okrem prenájmu bytu,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík, ktorého doplnil poslanec NR SR za SaS Jozef Rajtár: „Robert Fico prepásol doteraz všetky príležitosti vylúčiť podozrenia, že táto luxusná nehnuteľnosť v bytovom komplexe Bonaparte je de facto jeho a pochybného podnikateľa využíva len ako bieleho koňa na krytie svojho vlastného majetku.“

„Teraz je najvyšší čas odísť a nielen v záujme vlastnej povesti, povesti štátu, ale nezávislého vyšetrovania,“ povedal predseda liberálov Sulík.

Liberáli pripomínajú, že k dispozícii je voľný služobný byt v budove bývalej Národnej rady SR, ktorý by premiér mohol so svojou rodinou využívať aspoň dočasne. SaS nepochybuje, že predseda parlamentu Andrej Danko by predsedovi vlády a jeho rodine určite rád vyšiel v ústrety.

„Po tom, čo policajný prezident Gašpar avizoval návrh obžaloby na Ladislava B., očakávame, že polícia vykonala potrebné kroky, aby podnikateľovi zabránila v prípadnom úteku zo Slovenskej republiky,“ doplnil podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.
Ak sa Fico neodsťahuje, bude to silná káva aj pre jeho voličov
Mohlo by vás zaujímať

31. 07. 2017 | Tlačová správa SaS
Finančná správa (FS) vyrubila podnikateľovi Ladislavovi Bašternákovi dodatočnú daň, ktorá podľa zdroja TV Markíza predstavuje deväť miliónov eur a týka sa aj obchodov s bytmi v bytovom komplexe Five Star VIAC »

01. 08. 2017 | Tlačová správa SaS
Spis proti Filipovi Rybaničovi, asistentovi poslanca Jozefa Rajtára, ktorého vo štvrtok čaká súd, je podľa právnej analýzy protizákonný. Napriek tomu bol posunutý prokurátorom Alexandrom Bergerom na súd VIAC »

27. 02. 2017 | Európske noviny
Slovensko je krajina neobmedzených možností. Iba v takej je možné mať v kresle skompromitovaného ministra vnútra a skompromitovaného premiéra, ktorí sa ľuďom vyslovene drzo smejú do očí. A môžu – majú VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah