SNS pokazí aj železnú guľu – nezvláda rezort pôdohospodárstva, školstva ani obrany - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
SNS pokazí aj železnú guľu – nezvláda rezort pôdohospodárstva, školstva ani obrany
12. 09. 2018 | Stanovisko

Slovenská národná stranaSlovenská národná strana je stále tou istou stranou, akú ju poznáme od čias Jána Slotu. Rozdiel je len v tom, že sa jej terajší predseda Andrej Danko nedopúšťa opileckých excesov. Podstata však podľa strany Sloboda a Solidarita zostala – pod národnou škrupinkou sa skrýva primitívna hrabivosť jej čelných predstaviteľov a klientelizmus, ktorý je hlavným zmyslom existencie tejto strany. Na tlačovej besede o tom informovali predstavitelia SaS.

Dôkazom toho, ako SNS kašle na farmárov, je nefunkčný najvyšší orgán Slovenského pozemkového fondu – Rada SPF. Upozornila poslankyňa NR SR za SaS Anna Zemanová. „To, že ministerka Matečná do dnešného dňa nedala návrh vláde na schválenie jej 6 nominantov, je absurdné. Absurdné je aj to, že poslanci NR SR sa odmietli zaoberať nomináciou piatich členov rady, ktorých má navrhnúť parlament. Ak na tejto schôdzi parlamentu nebude Rada fondu schválená, tak nebude môcť naplniť minimálnu zákonnú povinnosť,“ poznamenala A. Zemanová.

Rezort pôdohospodárstva sa stal pre stranu SNS len ďalším zdrojom peňazí a pôdy – tvrdí tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová. „Od februára, keď prvýkrát stála ministerka Matečná pred kamerou pre kauzy s agrodotáciami a s pôdou, pre farmárov a potravinárov neurobila nič. Za pol roka stihla len odvolať troch ľudí z Výskumného ústavu pôdoznalectva a ochrany pôdy. Na Pôdohospodárskej platobnej agentúre sa naďalej peniaze prideľujú netransparentne, SPF naďalej pracuje akoby sa nič nestalo. Premiér Pellegrini prešiel mlčaním to, že mu ministerka nepredložila zoznam poberateľov dotácií. A ministerka Matečná doteraz nenašla dostatok odvahy na vyvodenie osobnej zodpovednosti, čo SNS zjavne vyhovuje,“ uviedla J. Halgašová.

Branislav Gröhling hovoril na tlačovej besede o zlyhávaní SNS v jednom z kľúčových rezortov – v riadení ministerstva školstva. Tímlíder SaS pre školstvo spomenul 300-miliónový škandál s eurofondmi, pre ktorý musel odísť z postu ministra Peter Plavčan, problémy s učebnicami, internetom na školách či najnovší spor medzi terajšou ministerkou Martinou Lubyovou a Slovenskou akadémiou vied. „SNS zabila pokusy o školskú reformu, znepriatelila si vedcov totálnou neochotou pri transformácii SAV, ničí intelektuálny potenciál Slovenska a dennodenne dokazuje, že nezvláda riadiť rezort školstva.“

Na ministerstve obrany vojaka, generála a ministra Gajdoša zatienil emisár predsedu SNS Danka, podnikateľ Ján Hoľko. „Typický lobista, ktorý sa stará najmä o svoje kšefty a kšefty svojich klientov. Modernizácia OS SR a jej efektívne začlenenie do systému kolektívnej obrany v rámci NATO sú na vedľajšej koľaji. Na vedľajšej koľaji je aj obranyschopnosť Slovenska,“ zhodnotil podpredseda SaS Ľubomír Galko, ktorý sa zároveň prihovoril poslancom strany Most-Híd. „Čudujeme sa strane Most-Híd, pretože táto strana a najmä jej niektorí predstavitelia majú za sebou celkom iný životný príbeh a osobné postoje, aké prezentuje SNS. Pýtame sa, či rozhodnutie spáchať politickú samovraždu spoluprácou s SNS, je rozhodnutím každého poslanca Mosta-Híd alebo len jej predsedu Bélu Bugára.“
SNS pokazí aj železnú guľu – nezvláda rezort pôdohospodárstva, školstva ani obrany
Mohlo by vás zaujímať

24. 05. 2018 | Aktuality.sk
Smer – SD už dlho považujem za teleso, ktoré sa pretvorilo z politickej strany na kriminálnu organizáciu. Slovenská národná strana je však minimálne rovnaké, ak nie väčšie zlo ako Smer a treba si ju škrtnúť zo VIAC »

28. 04. 2018 | Stanovisko
Ministerstvo obrany pod vedením nominanta SNS ministra Petra Gajdoša by malo povedať celú pravdu o vojskových skúškach prototypu bojového vozidla 8x8, ktorý je vraj „výsledkom spoločného slovensko-fínskeho VIAC »

26. 04. 2018 | Stanovisko
Strana Sloboda a Solidarita považuje vyslanie vojakov do Pobaltia za správny krok, ale pozastavuje sa nad politickými okolnosťami rozhodnutia vlády. „Vyslaním slovenských vojakov do Pobaltia strana SNS VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah