Tak čo, súdruhovia, trúfnete si alebo zostanete len pri videách? - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Tak čo, súdruhovia, trúfnete si alebo zostanete len pri videách?
21. 08. 2017 | Európske noviny

Premiér FicoEurofondový megaškandál, priznanie viny pána domáceho, že je daňový podvodník, ale účinne to ľutuje, hrozba okamžitého sťahovania z luxusného bytu, postaveného z peňazí, ulúpených obyvateľom Slovenska na neoprávnených vratkách DPH a neodvrátiteľná medzinárodná blamáž z toho všetkého prameniaca priviedli nájomníka Bašternákovho bytu a predsedu korupčnej koalície, k zúfalému kroku.

Aký je to krok? Filmársky. Robert Fico nahral video (LINK), v ktorom hrubo dourážal všetkých predstaviteľov slovenskej demokratickej opozície. Nie je prekvapivé, že najväčšiu pozornosť venoval v súčasnosti jedinej reálnej alternatíve voči mafiánskej organizácii Smer – SD, a síce strane SaS a jej lídrovi.

Je symptomatické, že toto sa udialo v predvečer 21.augusta. V deň, ktorý si pripomíname vpád vojsk Varšavskej zmluvy do Československa a ktorý pokračoval útlakom a nebývalou normalizáciou našej vlasti. Vojská okupantov k nám vtedy vtrhli na „pozvanie“ politických kreatúr rovnakej krvnej skupiny, akú má Robert Fico. Odhadujem, že ak by mohol, pozval by na zlikvidovanie opozície niekoho zvonka aj on.

Slovensko sa dnes zmieta v kríze. Morálnej, nie ekonomickej. Krajina je politikmi a oligarchami za nimi rozkrádaná ako nikdy predtým, právo de facto neexistuje, spravodlivosť je uplatňovaná selektívne. Je nonsens, aby predstavitelia štátnej moci jednej z krajín EÚ atakovali demokratickú opozíciu a jej predstaviteľov takým spôsobom, ako sa to deje u nás.

Dajme teraz na chvíľu bokom policajnú šikanu, obvinenia a obžaloby, ktoré sa týkajú výlučne predstaviteľov opozície a vráťme sa k verbálnym atakom. Vystreľovanie ohnivých šípov z verejnoprávnych a iných spriaznených médií, samodiskusie, a áno, aj také stupídne videá, aké uzrelo svetlo sveta včera, sú prejavom obrovskej zbabelosti a prejavom morálneho úpadku politických predstaviteľov súčasnej korupčnej koalície.

Predstavitelia najväčšej vládnej strany by mali pozbierať posledné zvyšky odvahy a prijať výzvu na verejnú diskusiu. A treba ju spraviť vo verejnoprávnej RTVS - konfrontáciu, ktorú má verejnosť právo vidieť. Posaďme za jeden stôl Sulíka s Ficom, mňa s Kaliňákom, Kiššovú so Žigom, Jurzycu s Kažimírom a Blahovú s Richterom. A potom sa môžeme porozprávať o (ne)existencii vhodnej alternatívy.

Tak čo, súdruhovia, trúfnete si  alebo zostanete len pri videách?

ROBERT FICO ZNÁSILNIL NA SNEME STRANY SMER - SD HOSTESKU<br /><br />Toto tvrdenie je rovnako nezmyselné ako to, že v SaS sú problémy s drogami. Robert Fico je neuveriteľne podlý človek, keď takéto niečo šíri. Preto sa bude zodpovedať a ak svoje tvrdenie nestiahne, bude čeliť trestnému oznámeniu za ohováranie aj civilnej žaloba.<br /><br />Mimochodom, dnes si dal spraviť test na drogy predseda Richard Sulík, samozrejme, s negatívnym výsledkom a rovnaký test absolvujem aj ja. Ak so mnou pôjde ako dvojička Robert Kaliňák, ktorému sem - tam praskne v parlamente nosná prepážka a valí sa mu z neho krv ako na jatkách.
Mohlo by vás zaujímať

02. 08. 2017 | Tlačová správa SaS
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) opakovane vyzýva ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana, aby okamžite rezignoval zo VIAC »

08. 08. 2017 | Tlačová správa SaS
Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko, ktorý spustil koaličnú krízu, sa dnes po koaličnej rade ani nebol schopný postaviť pred novinárov. Rovnako ani premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico, ktorý sa VIAC »

18. 07. 2017 | Tlačová správa SaS
Ani pri najlepšej vôli strana Sloboda a Solidarita (SaS) nemôže nájsť zhodu v národnoštátnych záujmoch Slovenska so Smerom-SD, lebo populisti VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah