Vynútené spájanie sa Slovensko nespasí - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Vynútené spájanie sa Slovensko nespasí
28. 05. 2019 | Tlačová správa SaS

Ľubomír Galko, Richard Sulík, Jana Kiššová„Z pohľadu voliča, ktorý túži po zmene pomerov na Slovensku, je podstatné to, aby z dnešných demokratických opozičných síl vznikla funkčná vláda, ktorá vydrží minimálne dve volebné obdobia. To je totiž nevyhnutný čas na to, aby sa v našej spoločnosti postavili pevné základy pre spravodlivosť a udržateľný hospodársky rast.

Vynucovanie spájania sa, ktorého sme dnes svedkami, je kontraproduktívne. Zasieva nevraživosť medzi politikmi demokratického tábora i medzi občanmi. Ak dnešné opozičné strany pod mediálnym tlakom dajú prednosť spájaniu sa bez ohľadu na hodnotovú a programovú zhodu, zadusia už v zárodku súťaž programov. Tú potrebujeme, aby sme pre zložité problémy v spoločnosti našli tie najlepšie riešenia.

Pripomíname, že koalícia PS/Spolu nevznikla pôvodne na základe silnej programovej zhody, ale na základe pochopenia vtedajšej reality, že samostatne sa žiadna zo strán nedostane do parlamentu. Na túto prostú pravdu by nemali lídri tejto koalície zabudnúť, keď demonštratívne cez médiá volajú k sebe Andreja Kisku, ktorý ešte nepredstavil ani svoj program a ani svoj tím.

SaS dlhodobo spolupracuje so stranou OKS. Táto spolupráca sa osvedčila a máme záujem pokračovať v nej aj v budúcnosti. Ak sa na politickej scéne vyskytne ďalší subjekt, ktorý je nám programovo a hodnotovo blízky a zároveň má potenciál osloviť špecifickú vzorku voličov, sme otvorení o spolupráci s ním reálne hovoriť.

Strana Sloboda a Solidarita je pripravená byť súčasťou pozitívnej zmeny po najbližších parlamentných voľbách. Sme spoľahlivou pravicovou a proeurópskou alternatívou. Zároveň sme garantom obnovenia spravodlivosti a toho, že štát nebudú riadiť oligarchovia. Poslanci SaS v každodenných zápasoch s vládnou koalíciu dokazujú, že majú jasný program i srdce na správnom mieste.“

Richard Sulík, predseda SaS
Ľubomír Galko, podpredseda SaS
Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS
Korupčná koalícia v panike
Mohlo by vás zaujímať

08. 01. 2018 | Stanovisko
Sú slovenskí vojaci vždy „tam, kde treba“, alebo niekde chýbajú a niekde by zas nemuseli byť? Je správne Ozbrojené sily SR (OS SR) používať pri záplavách na vrecovanie piesku alebo kopanie odvodňovacích VIAC »

2018 | Programový dokument
Policajný zbor čelí klesajúcej dôvere obyvateľov Slovenska. Opätovné získanie dôvery občanov je popri lepšom a efektívnejšom fungovaní polície jedným z kľúčových cieľov. Niet žiadnych pochybností, že za zlú povesť PZ VIAC »

12. 09. 2018 | Stanovisko
Slovenská národná strana je stále tou istou stranou, akú ju poznáme od čias Jána Slotu. Rozdiel je len v tom, že sa jej terajší predseda A. Danko VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah