Zákaz medzipristátia amerických vrtuľníkov je aktom nepriateľstva - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Zákaz medzipristátia amerických vrtuľníkov je aktom nepriateľstva
14. 06. 2019 | Tlačová správa SaS

Predseda SNS Andrej DankoKauza, ktorá vznikla okolo odmietnutia medzipristátia amerických vrtuľníkov na letisku v Piešťanoch, je podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) jasným signálom nepriateľstva.

„Odmietame sa pasívne prizerať nielen na to, ako nominanti SNS tunelujú rezort obrany, ale aj na to, ako vysielajú do sveta signály, že Slovensko nie je spoľahlivým členom Severoatlantickej aliancie a Európskej únie. Slovenská vláda a s ňou i celé Slovensko sa stali rukojemníkmi SNS, čo je nepochopiteľné vzhľadom na nízku podporu zo strany občanov,“ uviedol podpredseda SaS a exminister obrany Ľubomír Galko.

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák sa podľa liberálov už len rezignovane prizerá na výčiny SNS. Rovnako aj premiér Peter Pellegrini, ktorý takmer všetky svoje sily venuje vnútrostraníckemu boju v Smere-SD.

„Vyzývame premiéra i ministra zahraničných vecí, aby nedovolili nominantom SNS na ministerstve obrany dokonať akt nepriateľstva voči nášmu spojencovi a prinútili ho zmeniť zákaz medzipristátia vrtuľníkov na povolenie,“ uzavrel poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus.
Bezpečnejšie a spravodlivejšie Slovensko – ďalšia z top priorít strany SaS
Mohlo by vás zaujímať

24. 05. 2018 | Aktuality.sk
Smer – SD už dlho považujem za teleso, ktoré sa pretvorilo z politickej strany na kriminálnu organizáciu. Slovenská národná strana je však minimálne rovnaké, ak nie väčšie zlo ako Smer a treba si ju škrtnúť zo VIAC »

26. 04. 2018 | Stanovisko
Strana Sloboda a Solidarita považuje vyslanie vojakov do Pobaltia za správny krok, ale pozastavuje sa nad politickými okolnosťami rozhodnutia vlády. „Vyslaním slovenských vojakov do Pobaltia strana SNS VIAC »

19. 03. 2019 | Tlačová správa SaS
Náboru nových vojakov, ktorému velí minister obrany Peter Gajdoš, chýbajú podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) dve základné podmienky — a to ponuka atraktívnych platov a dôveryhodnosť. Jedine tak bude nábor VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah