Zopakoval sa rovnaký scenár ako v Nice - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Zopakoval sa scenár z Nice
20. 12. 2016 | Stanovisko

Vianočné trhy v BerlíneStrana Sloboda a Solidarita smúti nad obeťami, vyjadruje sústrasť pozostalým a podporu Nemecku. Zopakoval sa rovnaký scenár ako v Nice. Všetko nasvedčuje tomu, že tento teroristický útok je súčasťou džihádu, ktorý vyhlásili islamskí extrémisti západnej civilizácii.

„Sme ďaleko od toho, aby sme za útok vinili všetkých utečencov, ktorí prišli do Európskej únie a rovnako všetkých moslimov v Európe. Je však nesporné, že náboženské tmárstvo na pôde islamu a z neho prameniace násilie predstavujú dnes pre Európsku úniu a jej občanov bezpečnostné riziko. Rovnako ako nekontrolovaný príliv utečencov z oblastí, kde je dominantným náboženstvom práve islam. Sme presvedčení, že schengenská hranica sa preto nazýva hranicou, lebo nie je voľne priechodná. Jej dôsledná ochrana je povinnosťou členských štátov i únie,“ uvádza vedenie SaS.

Aby sa humanitárne aspekty utečeneckej krízy nedostávali do ostrého konfliktu s požiadavkou na chránenie hraníc, strana SaS sa už dlhé mesiace prihovára za zriadenie utečeneckých táborov mimo územia EÚ pod jej patronátom. „Ich existencia bude odrádzať od ilegálneho prekročenia schengenských hraníc, ktoré neraz končí smrťou utečencov. Zároveň sme za dôsledné presadzovanie princípov sekulárneho štátu vo verejnej politike a za pestovanie náboženstva výhradne v súkromnej sfére,“ uzatvárajú predstavitelia SaS.

Richard Sulík, predseda SaS
Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS
Ľubomír Galko, podpredseda SaS
Jozef Mihál, podpredseda SaS

Svet sa mení - bezpečnosť bude dôležitejšia ako ekonomika
Mohlo by vás zaujímať

29. 05. 2017 | Európske noviny
Samovražedný atentátnik odpálil vo vstupnej hale po koncerte speváčky Ariany Grande v Manchestri výbušné zariadenie. Zabil 22 ľudí vrátane detí, zranenia utrpelo 119 ľudí. Páchateľom je Salman Abedi. Na koncerte VIAC »

12. 06. 2017 | Európske noviny
Po teroristickom útoku v Manchestri (písal som o ňom TU) sme boli vo veľmi krátkej dobe svedkami ďalšieho teroristického útoku. Opäť to bol tzv. „mäkký“ cieľ, tento krát nie koncert, ale priamo ulica a návštevníci reštaurácií, VIAC »

04. 04. 2017 | Európske noviny
„Pri výdaji materiálu v Muničnom sklade ozbrojených síl v Trenčíne – Kubrej bolo zistené, že v sklade chýba istá časť materiálu. Preto bola okamžite nariadená inventarizácia a zriadená vyšetrovacia komisia, ktorá VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah