Zrušenie Špirkovho obvinenia je ďalší dôvod na odstúpenie ministra vnútra - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Zrušenie Špirkovho obvinenia je ďalší dôvod na odstúpenie ministra vnútra
17. 08. 2016 | Stanovisko

Kauza BašternákGenerálny prokurátor Jaromír Čižnár zbavil prokurátora Špeciálnej prokuratúry Vasiľa Špirka obvinenia.

„Generálny prokurátor skonštatoval v podstate to isté, čo pred ním sudca Peter Šamko v rámci svojej právnej analýzy, že na obvinenie prokurátora Špirka vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) nie je dôvod,“ povedal podpredseda SaS a člen brannobezpečnostného výboru NR SR Ľubomír Galko s tým, že vyšetrovateľ NAKA konal svojvoľne, bez dostatočnej opory vo faktoch a motívom jeho konania bolo s vysokou pravdepodobnosťou odstaviť prokurátora Špirka z vyšetrovania podozrivých obchodov ministra vnútra Roberta Kaliňáka s podnikateľom Ladislavom Bašternákom. Ten je podozrivý z daňových podvodov a legalizácie príjmov z trestnej činnosti.

„Konanie vyšetrovateľa NAKA nesie znaky možného zneužitia právomoci verejného činiteľa a príslušné orgány -  generálna prokuratúra, ako aj inšpekcia ministra vnútra – by sa mali ním zaoberať. Z politického hľadiska je to len ďalší dôvod na odstúpenie nielen ministra vnútra Kaliňáka, ale aj riaditeľa NAKA, ktorého niektorí podriadení nepracujú v prospech spravodlivosti a občanov, ale dali sa do služieb zločinu,“ uzavrel Galko a dodal, že krivému obvineniu prokurátora Vasiľa Špirka a pomerom v NAKA sa bude venovať aj brannobezpečnostný výbor, ktorého zvolanie sa spolu s ďalšími opozičnými poslancami rozhodol iniciovať.

Ako to vyzerá, keď je organizovaný zločin prerastený s orgánmi štátnej moci
Mohlo by vás zaujímať

08. 09. 2016 | Konzervatívny výber
Vládna koalícia nám opätovne zabránila a naďalej nám bráni v našom ústavnom práve zvolať a absolvovať do 7 dní akúkoľvek schôdzu na vyslovenie nedôvery členovi slovenskej vlády. Otvorenie schôdze a VIAC »

28. 06. 2016 | Konzervatívny výber
Áno, Bugár, Žitňanská, Šebej, Kresák a ďalší, sú dnes už spolupáchateľmi tohto abnormálneho a nemorálneho stavu, ktorého sme v súčasnosti svedkami. Včera sa konal v Bratislave už druhý občiansky protest za VIAC »

13. 12. 2016 | Blog.sme.sk
Pred zhruba dvoma týždňami mi zazvonil telefón, volala ma polícia. Pozvali ma na výsluch. Pýtam sa na dôvod a vyšetrovateľ mi povedal, že na mňa prezident PZ Tibor Gašpar podal trestné oznámenie za ohováranie. VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah