Bašternákovci z vedenia krajiny musia odísť - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Bašternákovci z vedenia krajiny musia odísť
04. 07. 2016 | Európske noviny (upravené)

KaliňákOdkaz, ktorý dnes posielajú čelní politickí predstavitelia našim obyvateľom, znie: Na Slovensku sa môže kradnúť, môže sa podvádzať, len sa o tom nesmie rozprávať, aby sa o tom nedozvedelo zahraničie.

Začiatok predsedníctva s trpkou príchuťou

Medzinárodná hanba bola naštartovaná. Slovensko od 1.7.2016 predsedá Rade EÚ a ako minister vnútra bude so s partnermi krajín EÚ rokovať človek, podozrivý z ťažkých zločinov. Človek, ktorý má čulé „obchodné“ styky s daňovým podvodníkom. Človek, ktorý, nevie vysvetliť viac ako 1500%-ný nárast svojich príjmov po tom, ako sa stal ministrom vnútra a človek, ktorý sa doslova výpalníckym spôsobom zmocňoval firiem alebo podielov v nich za symbolické ceny, pričom predávajúcich odmieňal lukratívnymi funkciami v štátnej správe.

O tom, že Robert Kaliňák je vo funkcii neudržateľný, dnes nepochybuje nik, vrátane jeho samého a vrátane jeho straníckeho šéfa. Hľadá sa len spôsob, ako mu „mandát“ ešte o pár mesiacov predĺžiť. Absurdným zdôvodnením – spomínaným predsedníctvom Slovenska a jeho „nenahraditeľnosťou“. Zároveň ústami premiéra a jeho verných je napádaná opozícia, ktorá tým, že o Kaliňákovi (a Bašternákovi) hovorí, vraj škodí Slovensku…

Absurdný postoj koaličných strán

Postoj koaličných partnerov Smeru – SD a ich predstaviteľov zo strán SNS, Most-Híd a Sieť je šokujúci. Buď Kaliňáka bránia vlastným telom (Bugár), zbabelo mlčia (Procházka, Šebej), vajatajú (Žitňanská, Cséfalvayová) alebo sa infantilne vyhovárajú (Danko).

Doslova šialené je, že niektorí z nich už dokonca prebrali premiérovu logiku a rétoriku. Teda nie je pre nich problém to, čo Robert Kaliňák a jeho skupina postvárali, ale je pre nich problémom, že sa o tom hovorí a že sa o tom dozvie zahraničie.

Odkaz, ktorý teda dnes posielajú čelní politickí predstavitelia našim obyvateľom, znie : „Na Slovensku sa môže kradnúť, môže sa podvádzať, len sa o tom nesmie rozprávať, aby sa o tom nedozvedelo zahraničie.“.

U „obrodenej“ SNS, ktorá veľmi rýchlo ukázala, že obrodená nie je ani za náprstok, to až tak neprekvapuje, ale u dvoch bývalých pravicových strán Most-Híd a Sieť, ktoré išli do vlády „dohliadať“ na Smer, tieto postoje rúcajú aj posledné zvyšky protikorupčných nádejí, ktoré do nich ich poslední priaznivci vkladali. Ukázalo sa, že aj svoje zvyšky morálky a cti obe tieto politické strany podpisom koaličnej zmluvy spláchli do zabudnutia. A občanom Slovenska dnes ponúkajú prázdno, sklamanie alebo až zhnusenie.

Nezmierime sa s tým a pokračujeme

V stredu budeme v NR SR  odvolávať Roberta Kaliňáka z pozície ministra vnútra a Roberta Fica z pozície predsedu vlády. Podpisy na odvolanie premiéra sme podali v piatok, lebo nám koalícia protiprávne prerušila schôdzu o odvolaní Roberta Kaliňáka.

Robert Fico v stredu nepadne – to je istota. Svedčí o tom aj to, že predseda NR SR najprv zvolal schôdzu o odvolávaní premiéra a až potom dal pokračovanie schôdze o odvolaní ministra vnútra (ak by „padol“ Robert Fico, padá celá vláda a schôdza o Robertovi Kaliňákovi už by nemala zmysel.)

Ale Robert Kaliňák by mohol. Ak vytvoríme dostatočný tlak občianskej verejnosti na koaličných partnerov Smeru. Cítime obrovskú podporu ľudí, ktorí nás po dvoch protestoch v Bratislave pred Bonaparte vyzývali, aby sme v protestoch pokračovali a rozšírili ich aj do iných miest.


Príďte sa na ďalších protestoch jasne vyjadriť, že Bašternákovci vo vedení našej krajiny nielenže nie sú vítaní, ale sú niečím, s čím sa nikdy nezmierime.

BLOGY, STANOVISKÁ »

"Bašternákovcom" v parlamente nevadí organizovaný zločin. Im vadí to, že sa o tom dozvie zahraničie.
Mohlo by vás zaujímať

21. 03. 2018 | Stanovisko
Je pozoruhodné, čo všetko boli strany Smer-SD, SNS a Most-Híd ochotné strpieť, aby si udržali moc a ako ďaleko dokázali zájsť v zúfalej snahe odolať masovému odporu občanov Slovenska. Existuje na to len jediné VIAC »

20. 03. 2018 | Stanovisko
Buď – Alebo by malo znamenať Buď – Alebo tak v slovenskom jazyku, ako aj v maďarskom. Všetci predstavitelia strany Most-Híd opakovali len dve možnosti – predčasné voľby alebo odchod z koalície. Nakoniec VIAC »

01. 03. 2018 | Stanovisko
Je nad slnko jasnejšie, že podmienkou úspešného vyšetrovania sú nezávislí a profesionálni vyšetrovatelia, ktorí za žiadnych okolností, teda ani za situácie, keď stopy vedú k najvyšším politickým miestam, nebudú VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah