Fico je najzbabelší premiér v histórii samostatného Slovenska - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Fico je najzbabelší premiér v histórii samostatného Slovenska
30. 11. 2016 | Denník N

Robert FicoRobert Fico by sa už nikdy nemal postaviť pred študentov na nejakej škole s cieľom vymývať im mozgy.

Počas uplynulých dní mali občania možnosť niekoľkokrát vidieť v plnej paráde klon Vladimíra Mečiara. Neboli to pekné pohľady, ale určite boli poučné. Nehanebnosti, ktoré predviedol úradujúci predseda vlády počas pomerne krátkeho času, sú tristné – napokon, posúďte sami.

Nehanebnosť číslo 1

Novinári to od pána predsedu dostali ako v 90. rokoch. Vynadanie do „špinavých protislovenských prostitútok“ je hrubé a hulvátske (na tomto mieste sa hanbí aj autor tohto komentára, ktorý raz v minulosti v statuse na sociálnej sieti napísal, že „pozdravuje predajné dievky“, a opäť vyhlasuje, že ho to mrzí...). No nie forma ani obsah boli to najhoršie. Už deň po tejto tlačovej besede začali parlamentné vrabce čvirikať, že v hĺbkovom prieskume kľúčových slov, ktoré treba v určitom období viac používať, vyšlo strane Smer-SD, že novinárom treba nadávať do špinavých kur..v, a tak sa premiér na to podujal.

Takže tušenie, že ide o novú komunikačnú stratégiu, nemusí byť žiadna konšpirácia, obzvlášť po tom, čo premiér predviedol cez víkend, keď na moderátora Slovenského rozhlasu bliakal ako zmyslov zbavený a nazýval ho protislovenským, opozičným a podobne.

Nehanebnosť číslo 2

Na tej istej tlačovej besede, kde sa Robert Fico tak nežne a priateľsky vyjadril o novinároch, spravil ešte niečo oveľa, oveľa horšie. Obvinil dvoch mladých ľudí z organizovaného útoku na slovenské predsedníctvo. Tých mladých ľudí, čo verejne poukázali na možný podvod na ministerstve zahraničných vecí až potom, ako si jeden z nich – Zuzana Hlávková – vyskúšal, aké je to, keď chodíte s podnetom na ministerstve od dverí k dverám, od nadriadeného k nadriadenému a každý vrátane samotného ministra na vás kašle. Obávam sa, že Fico okrem prieskumu verejnej mienky podlieha aj paranoji.

Robert Fico by sa po tomto doslova svinstve voči mladej generácii už nikdy nemal postaviť pred študentov na nejakej škole s cieľom vymývať im mozgy..., pardon, s cieľom prednášať im o práve. A keď tak v budúcnosti spraví, študenti by ho mali hromadne vypískať. Zaslúži si to.

Nehanebnosť číslo 3

Našej pozornosti nesmie utiecť ani návšteva predsedu slovenskej vlády Bieloruska – poslednej diktatúry v Európe. Ficova zamilovanosť do diktátorov a ich režimov je všeobecne známa. Neodradí ho ani to, keď s ním niektorí sem-tam zaobchádzajú ako, jemne povedané, s menej rovnocenným partnerom. Doslova legendy sa rozprávajú medzi novinármi o tom, ako Fico niekoľko hodín stepoval pred stanom líbyjského diktátora Kaddáfiho, než sa mu uráčilo pustiť vtedajšieho premiéra Slovenska dovnútra.

Každopádne, jeho ódy na Lukašenka, ako aj jeho recipročné pozvanie predsedu bieloruskej vlády na Slovensko nás musia nabádať na ostražitosť. Moja ďalšia obava sa týka toho, že ak niekto dokázal predávať Slovensko oligarchom, môže ho predávať aj diktátorom.

Nehanebnosť číslo 4

Označiť zosnulého kubánskeho diktátora, ktorý niekoľko desiatok rokov utláčal vlastný ľud, ktorý má na svedomí desaťtisíce zničených životov a ktorému z vlastnej krajiny utiekla popri množstve Kubáncov dokonca aj jeho dcéra a mladšia sestra, za nositeľa akejsi odvahy „žiť vlastným životom“ a vyjadriť mu za to obdiv je nielen hanebné, ale je to aj zvrátené. Zvrátené voči všetkým jeho obetiam, ktoré boli politicky prenasledované, pre svoje názory skončili v dlhoročnom väzení alebo ich despotický režim zavraždil.

Robert Fico dokonca v prvotnej reakcii oznámil, že ak ho zavolajú, tak pôjde aj na pohreb (v utorok oznámil, že naň nakoniec nepôjde). Nuž, mohol by predsa len pán premiér niekedy Kubu navštíviť a poctivo ju celú prejsť a oboznámiť sa so životmi bežných Kubáncov, čo tam s nimi a vôbec s celou krajinou ten „revolucionár“ nastváral a akú „slobodu“ a „blahobyt“ im zabezpečil. Naozaj to stojí za to a v tomto prípade dvojnásobne platí, že lepšie je raz vidieť ako ikskrát počuť.

Nehanebnosť číslo 5

Nadácia Zastavme korupciu zistila prípad predražených nákupov zdravotníckych prístrojov a zariadenia v Nemocnici svätého Michala v Bratislave, ktorá patrí pod ministerstvo vnútra. Nadácia pri porovnaní odviedla poctivú robotu. Niektoré položky boli nakupované za šialené, až desaťnásobne vyššie ceny (!), než aké sú bežne dostupné. Robert Fico namiesto toho, aby sa poďakoval za zistené závažné skutočnosti a zabezpečil okamžitú kontrolu, napadol nadáciu. Vraj informácie o kauze zverejnila na objednávku prezidenta Kisku, lebo je „prípravou“ na vznik novej politickej strany Andreja Kisku.

Odhliadnuc od toho, že nadácia vznikla v roku 2012, keď Andrej Kiska zrejme ani len netušil, že bude kandidovať za prezidenta a už vonkoncom nevedel, že bude zvolený, aj keby toto tvrdenie bolo hneď pravdivé, je elementárnou povinnosťou predsedu vlády pri takomto podozrení okamžite konať, preverovať a buď trestať, alebo vysvetľovať na faktoch, že to tak nebolo.

Najzbabelší premiér

Mimoriadne nehanebné od predsedu vlády je aj to, že útočí na všetkých naokolo a okydáva všetkých naokolo zbabelo a odboku. Navyše bez toho, aby im dal možnosť brániť sa. Na spomenuté médiá, nadáciu či oznamovateľov korupcie, ale aj na predstaviteľov opozície a tiež na prezidenta. Z tlačových besied utečie skôr, ako by mu novinári mohli položiť čo len jedinú otázku. Do televíznych a rozhlasových relácií chodí diskutovať zásadne sám, oponentov z radov opozície sa evidentne bojí. V parlamente pri odvolávaní nejakého člena vlády na začiatku schôdze odverklíkuje, čo má napísané na papieri, vyleje špinu a utečie preč, ani na faktické poznámky nepočká.

Slovensko má brutálne zbabelého predsedu vlády. Robert Fico je najzbabelším predsedom vlády v histórii samostatného Slovenska.

Ficove vyjadrenia na obhajobu Kaliňáka sú symptomatické, bezočivé a tragické
Mohlo by vás zaujímať

Prezident Andrej KiskaV spore Fico versus Kiska stojím za Kiskom
21. 10. 2016 | Európske noviny
Cynik by povedal, že Čína už prijala tvrdé odvetné opatrenia voči Slovensku a jeho vláde za hrdelný prehrešok prezidenta Kisku, ktorý si dal obed s dalajlámom a to tak, že čínsky premiér  Li Kche-čchiang si vyhodil VIAC »

Zneužívanie v GalanteFeťákov netreba ľutovať
05. 10. 2016 | Konzervatívny výber
Od samotného začiatku prepuknutia kauzy my v SaS, a prednostne naša poslankyňa Natália Blahová, ktorá sa venuje danej kauze, upozorňujeme na základný fakt – deti treba od podozrivých izolovať, odlúčiť. VIAC »

KorupciaÁno, už sa ten Ficov koráb potápa.
25. 08. 2016 | Konzervatívny výber
K tomu, že dve koaličné strany – Sieť a Most – Híd, zradili svojich voličov, sa už nie je potrebné vracať. Za zmienku však stojí to, že Radoslav Procházka v aktuálnom rozhovore usvedčil seba, Bélu Bugára, Luciu Žitňanskú VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah