Je Fico pre taliansku mafiu nepohodlným svedkom? - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Je Fico pre taliansku mafiu
nepohodlným svedkom?
25. 04. 2019 | Tlačová správa SaS

Stanovisko podpredsedu SaS a tímlídra strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomíra Galka k predĺženiu štátnej ochranky Robertovi Ficovi:

„Ministerka vnútra Denisa Saková predlžuje štátnu ochranku predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi, pretože podľa jej slov na to existujú stále dôvody. Tieto dôvody však odmieta verejnosti povedať. Práve daňoví poplatníci sa pritom na túto policajnú ochranu Robertovi Ficovi skladajú.

Robert Fico však zároveň čelí podozreniu, že ho ako premiéra mohla využívať talianska mafia na ochranu svojich kriminálnych aktivít na Slovensku, keďže v jeho tesnej blízkosti pôsobila v úlohe asistentky Mária Trošková. Dokonca existujú informácie o jeho osobnom kontakte s dnes už zatknutým Antoninom Vadalom.

Pašovanie kokaínu cez slovenský colný systém, spojený s rozsiahlou korupciou predstaviteľov štátu, je asi najzávažnejšie podozrenie, ktorému Vadala u nás čelí. Je teda možné, že slovenská polícia Roberta Fica chráni ako svedka, ktorý by mohol o aktivitách talianskej mafie prehovoriť, čím sa stal pre ňu nepohodlným.

Verejne sa preto pýtame ministerky Denisy Sakovej, akému ohrozeniu je Robert Fico vystavený, že mu ochranu poskytuje štát a či toto ohrozenie súvisí s aktivitami talianskej mafie na Slovensku."
Už aj niektorým smerákom došlo, že by nemali obhajovať korupčné svinstvá
Mohlo by vás zaujímať

01. 03. 2019 | Stanovisko
Slovenské orgány činné v trestnom konaní odviedli podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) mizernú prácu. V prípade uneseného Vietnamca Trinh Xuan Thanha robia dojem, že miesto hľadania pravdy, kryjú pravdu. VIAC »

19. 12. 2018 | Tlačová správa
Stranu Sloboda a Solidarita (SaS) neprekvapuje, že uväznený Marian Kočner podniká všetky kroky na to, aby sa dostal na slobodu. VIAC »

21. 03. 2018 | Stanovisko
Vyrojili sa viacerí mudrlanti, ktorí tvrdia, že opozícia počas uplynulých dní zlyhala, že nič nespravila, že len zvolávala tlačovky, že je to nanič opozícia. Doteraz ani jeden z nich však nepovedal, že čo sme mali vlastne inak VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah