Keď minister Gajdoš učí Vydru plávať - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Keď minister Gajdoš učí Vydru plávať
22. 10. 2018 | Európske noviny

Peter GajdošVládou navrhované pravidlá voľby policajného prezidenta ho majú za úlohu „zabetónovať“ vo funkcii, aby mohol kryť zločiny strany Smer-SD a stal sa prakticky neodvolateľným. Vyhlásil po schválení návrhu podpredseda strany Sloboda a Solidarita Ľubomír Galko.

Podľa Galka je škandál, aby na menovanie policajného prezidenta stačilo odporučenie nadpolovičnej väčšiny členov Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť a na odvolanie bol potrebný trojpätinový súhlas tohto výboru.

„Uvedený počet na menovanie terajšia koalícia má, opozícia na odvolanie zasa nie. Pritom práve koalícia organizuje a kryje masívne rozkrádanie verejných financií na Slovensku,“ povedal Galko s tým, že perličkou je účasť nominanta prezidenta Policajného zboru vo výberovej komisii. „Je úplný nonsens a diletantizmus, že ak by sa rozhodol kandidovať súčasný prezident PZ, bude si môcť dať do komisie svojho kandidáta.“

Podľa podpredsedu liberálov platí to isté aj o funkcii riaditeľa Sekcie kontroly a inšpekčnej služby, ľudovo policajnej inšpekcie, kde podľa vládneho návrhu majú platiť rovnaké pravidlá ako pri voľbe policajného prezidenta.

„Presunúť túto funkciu pod vládu nestačí. Potrebujeme samostatný a nezávislý úrad, nie nový policajný útvar. Bez vlastných operatívcov či rozpočtu sa budú policajti naďalej vyšetrovať navzájom a nič sa nezmení,“ povedal Galko.

Strana Sloboda a Solidarita s takýmto návrhom nesúhlasí. „Vyzývame Most-Híd, aby rovnako nesúhlasili, pretože tento zákon neobsahuje ani minimum toho, čo oni sami presadili do Programového vyhlásenia vlády. Celý zákon je jedna nebezpečná potemkinovská dedina,“ uzavrel Galko.
Nákupy obrnených vozidiel prebiehajú maximálne podozrivo. V hre sú obrovské peniaze
Mohlo by vás zaujímať

22. 10. 2018 | Európske noviny
Výroba 81 „slovenských“ bojových obrnených vozidiel 8×8 je na spadnutie. Naozaj sme ochotní tolerovať už úplne všetko? Celý nákup bol od začiatku pochybný, netransparentný a pripravený na objednávku SNS a ich VIAC »

2018 | Programový dokument
Policajný zbor čelí klesajúcej dôvere obyvateľov Slovenska. Opätovné získanie dôvery občanov je popri lepšom a efektívnejšom fungovaní polície jedným z kľúčových cieľov. Niet žiadnych pochybností, že za zlú povesť VIAC »

18. 04. 2018 | Stanovisko
Podpredsedníčka NR SR za stranu Sloboda a Solidarita Lucia Ďuriš Nicholsonová spoločne s podpredsedom strany Ľubomírom Galkom VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah