Kedy premiér R. Fico kúpil byt od L. Bašternáka? - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Kedy premiér R. Fico kúpil byt od L. Bašternáka?
31. 07. 2017 | Tlačová správa SaS

Kauza BašternákFinančná správa (FS) vyrubila podnikateľovi Ladislavovi Bašternákovi dodatočnú daň, ktorá podľa zdroja TV Markíza predstavuje deväť miliónov eur a týka sa aj obchodov s bytmi v bytovom komplexe Five Star Residence. FS podľa strany Sloboda a Solidarita týmto krokom potvrdila nielen oprávnenosť svojich pôvodných zistení o daňových machináciách Ladislava B., ale zároveň aj podozrenie, že sa vyhol trestnoprávnym dôsledkom na základe svojich stykov s predstaviteľmi strany Smer-SD – osobitne s Robertom Kaliňákom a s Robertom Ficom.

„Postup Finančnej správy pod vedením nominanta Smeru-SD Františka Imreczeho otvára aj ďalší scenár – a to, že sa Ladislav B. v rámci inštitútu účinnej ľútosti po zaplatení dodatočne vyrubenej dane z možného trestného stíhania vyviní,“ upozornil poslanec NR SR a tímlíder SaS pre štíhly štát Jozef Rajtár.

V každom prípade zotrvávanie premiéra Fica v byte Ladislava B. nemá podľa SaS absolútne žiadne morálne opodstatnenie, čo JUDr. Fico musí vedieť.

„Konanie Roberta Fica je vysvetliteľné iba tým, že v skutočnosti je to už jeho vlastný byt a vlastníctvo Ladislava B. je len na papieri, aby premiér nemusel vysvetľovať pochybné okolnosti, za akých k nemu prišiel. Preto žiadame predsedu vlády Roberta Fica, aby vlastníctvo k bytu v bytovom komplexe Bonaparte poprel a vysvetlil motívy, ktoré ho v ňom naďalej držia,“ vyzval podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.

Ficove schovávačky - v normálnom štáte by mu polícia vyrazila dvere a predviedla ho na stanicu
Mohlo by vás zaujímať

18. 07. 2017 | Tlačová správa SaS
Ani pri najlepšej vôli strana Sloboda a Solidarita (SaS) nemôže nájsť zhodu v národnoštátnych záujmoch Slovenska so Smerom-SD, lebo populisti VIAC »

13. 12. 2016 | Blog.sme.sk
Pred zhruba dvoma týždňami mi zazvonil telefón, volala ma polícia. Pozvali ma na výsluch. Pýtam sa na dôvod a vyšetrovateľ mi povedal, že na mňa prezident PZ Tibor Gašpar podal trestné oznámenie za ohováranie. VIAC »

26. 09. 2016 | Európske noviny
Na mimoriadnom zasadnutí NR SR sa minulý týždeň nepodarilo odvolať ani Roberta Fica z pozície predsedu vlády, ani Roberta Kaliňáka (ten už bol odvolávaný v krátkom časovom slede po druhýkrát) z pozície ministra VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah