Poďme voliť Jána Grešša za župana Nitrianskeho kraja - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Poďme voliť Jána Grešša za župana Nitrianskeho kraja
22. 10. 2017 | Stanovisko

Voľby v Nitrianskom krajiKeď si do internetového vyhľadávača napíšete Nitriansky kraj, dozviete sa ako prvé, že je to kraj histórie, dobrého vína a termálnych prameňov. Nitriansky kraj sa vo voľbách do VÚC stal aj krajom zjednocujúcim – presnejšie krajom, kde sa za jedného muža, kandidáta na župana, postavilo sedem demokratických strán. Je to SaS, OĽaNO, KDH, NOVA, OKS, Demokrati Slovenska a strana Šanca. Týmto kandidátom je dlhoročný riaditeľ divadla Andreja Bagara Ján Greššo.

Nového župana čaká veľa práce – riešiť by mal sprvu najmä dopravu a rozvoj vzdelávania. Takisto problémy nemocníc, ktoré sú v kompetencii VÚC. A ako v ďalších slovenských krajoch, aj tu chýbajú kvalitné sociálne služby. Ak sa však má kraj pohnúť dopredu, toto všetko musí riešiť nový človek v čele úradu - v Nitrianskom kraji je nutná zmena. Starý by  totiž nevyriešil nič – ten by len pokračoval v zotrvačnosti.

Nový župan musí byť človek s rovnou chrbticou, dobrou povesťou, priamy, čestný, odvážny a akčný. Taký, čo svojmu kraju chce a vie pomôcť a nejde mu len o pohodlné kreslo, pretože sa väčšinu času musí chystať nestráviť sedením za stolom v úrade, ale naopak, s vyhrnutými rukávmi tam, kde treba najviac robiť. Všetky tieto požiadavky náš kandidát Ján Greššo spĺňa.

V minulosti sa ukázal ako schopný manažér, keď 15 rokov šéfoval Divadlu Andreja Bagara, ktoré je jedno z najznámejších a najúspešnejších na Slovensku. Má všetky predpoklady spojiť všetkých dobrých, poctivých a šikovných ľudí, ktorí môžu kraju pomôcť napredovať. Ján Greššo je dlhodobo verejne činná a známa osoba, dáva do stávky svoju celý život budovanú reputáciu. Prežil v Nitre takmer celý svoj život, jeho srdce nepatrí nikam inam, celý život sa stretáva s ľuďmi, aj pred voľbami zbiera podnety priamo medzi nimi, buduje si tiež svoj tím špecialistov, ktorí už dnes vedia, kde Nitriansky kraj tlačí topánka.

Ján Greššo je prijateľnejší pre celé spektrum demokraticky cítiacich voličov, než Milan Belica, ku ktorému je potrebné napísať tiež niekoľko slov.

Tento kandidát Smeru nie je nepopísaný list, je na svojom poste už 16 rokov. Je vyhoretý a kraj pod jeho vedením stagnuje. Ak by korupčná koalícia Smer – SNS – Most–Híd neschválila jednokolové voľby do VÚC,  a treba si otvorene povedať, že to spravila práve kvôli špecifickému Bratislavskému kraju a národnostne zmiešanému Nitrianskemu kraju, kreslo župana by s najväčšou pravdepodobnosťou neobhájil. Takto mu dala pri neférovej jednokolovej voľbe aspoň šancu. Dnes majú predstavitelia tejto korupčnej koalície v sebe toľko drzosti, že strašia extrémizmom a vyzývajú kandidátov opozície na odstúpenie. Absurdne to robia práve predstavitelia koalície, ktorá vraj vznikla ako „hrádza proti extrémizmu" a za dva roky jej existencie preferencie extrémistov v rámci celého Slovenska výrazne vzrástli.

Pozitívne zistenie však je, že napriek zmienenému rastu extrémistov všetko napovedá tomu, že v Nitrianskom kraji nemá ich kandidát reálne šance na zvolenie a tak strašenie niektorých predstaviteľov vyššie uvedenej korupčnej koalície a ich falošné výzvy na odstúpenie Jána Grešša sa ukázali ako účelové. Práve naopak. Interné prieskumy ukazujú, že ani medzi voličmi Milana Belicu nie je Ján Greššo vnímaný negatívne a nevzbudzuje u nich tvrdé negatívne odmietnutie, ako je to v prípade pána Belicu u všetkých nesmeráckych voličov. Navyše popularita Jána Grešša každým dňom stúpa. Z toho jednoznačne vyplýva, že ak má prísť k mobilizácii voličov, tak je to práve Ján Greššo, kto dokáže osloviť všetkých demokraticky cítiacich voličov bez ohľadu na ich politické presvedčenie.

A tak skončím prosbou a výzvou pre voličov – pevne verím, že si nájdete 4. novembra čas a prídete si pre svoj kraj zvoliť to najlepšie – Jána Grešša za predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja a vo vašom kraji príde k zmene. Lebo zmena v Nitrianskom kraji je nielen potrebná, on je aj možná.

Ján Greššo je tou správnou voľbou pre Nitriansky kraj
Mohlo by vás zaujímať

Voľby do VÚC 2017Držíme spolu. Lebo my sme alternatíva
10. 07. 2017 | Európske noviny
Zbúrať niečo dokážete veľmi ľahko. Nastúpite s kladivom a zdemolujete. Postaviť alternatívu a vliať ľuďom nádej však chce oveľa, oveľa viac. Na Slovensku nemáme ľavicovú stranu. A nemáme ani VIAC »

Vláda Roberta FicaNárodnoštátnym záujmom Slovenska je, aby Fico a spol. skončili na smetisku dejín
18. 07. 2017 | Tlačová správa SaS
Ani pri najlepšej vôli strana Sloboda a Solidarita (SaS) nemôže nájsť zhodu v národnoštátnych záujmoch Slovenska so Smerom-SD, lebo populisti VIAC »

Ficova vládaZúfalý rok vlády – dávam jej štyri mínus
30. 03. 2017 | Európske noviny
Vláda si vzala sto dní. V prípade prípravy reforiem v absolútne kľúčových rezortoch – školstvo a zdravotníctvo dokonca rok. A čo vzniklo? Vzletné reči, a plány, čo zostali len frázami. VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah