SaS vyzýva ministra obrany, aby sa okamžite postavil pred kamery a vysvetlil údajné zmiznutie odpaľovacích zariadení - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
SaS vyzýva ministra obrany, aby sa okamžite postavil pred kamery a vysvetlil údajné zmiznutie odpaľovacích zariadení
07. 12. 2017 | Stanovisko

Zmiznutie odpaľovacích zariadeníStrana Sloboda a Solidarita žiada od ministra obrany Petra Gajdoša stanovisko k medializovaným informáciám o zmiznutých odpaľovacích zariadeniach z vojenského skladu pri Trenčíne. Podľa exministra obrany a podpredsedu SaS Ľubomíra Galka sa nominácia profesionálneho vojaka na post ministra obrany čoraz častejšie ukazuje ako jedna z chýb súčasnej koalície.

Galko je znepokojený, že minister obrany doteraz nezaujal k medializovaným informáciám žiadne stanovisko. „Verejnosť bola doteraz udržiavaná v poznaní, že zmizla len munícia. Ale je tu vážne podozrenie, že zmizlo aj 11 kusov odpaľovacích zariadení. Je elementárnou povinnosťou ministra predstúpiť pred kamery a reagovať. Gajdoš sa mal okamžite postaviť a tieto informácie vyvrátiť alebo povedať, čo urobil pre zníženie rizika ich použitia,“ uviedol Galko.

Poslanec NR SR za SaS Vladimír Sloboda upozornil, že na konci minulého týždňa Osobitný výbor NR SR na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva riešil aktuálne informácie v súvislosti s krádežami vo vojenských skladoch ministerstva obrany. „Pomerne detailne sme riešili s riaditeľom vojenského spravodajstva tieto informácie. Preto sme prekvapení, že tam informácie k aktuálnej kauze vôbec nezazneli. Nepochybujem o tom, že pán riaditeľ tie informácie má. Vzhľadom na to, že s ním máme pomerne korektné vzťahy, informuje nás o všetkých udalostiach týkajúcich sa vojenského spravodajstva, predpokladám, že informácia bola zastavená priamo ministerstvom obrany, pod ktoré spadá vojenské spravodajstvo,“ poznamenal V. Sloboda.

Podľa poslancov SaS sa ukazuje, že Peter Gajdoš v sebe nemá silu zakročiť voči vlastným kolegom ani pri tak závažných pochybeniach.

Poslanci demokratickej opozície sa po piatkovej tlačovej besede ministra rozhodnú, či budú k predmetnej veci zvolávať mimoriadny Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť.

V kauze zmiznutých zbraní ministerstvo mlčí. Zvolávame mimoriadny výbor
Mohlo by vás zaujímať

04. 04. 2017 | Európske noviny
„Pri výdaji materiálu v Muničnom sklade ozbrojených síl v Trenčíne – Kubrej bolo zistené, že v sklade chýba istá časť materiálu. Preto bola okamžite nariadená inventarizácia a zriadená vyšetrovacia komisia, ktorá VIAC »

21. 11. 2017 | Stanovisko
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) žiada vládu Slovenskej republiky, aby v súvislosti s nákupom transportérov, ktoré sa majú vyrábať za významného prispenia strojárskych podnikov na Slovensku, predložila Výboru VIAC »

23. 08. 2017 | Tlačová správa SaS
Je nonsens, že ministerstvo obrany o miliardovom nákupe transportérov pre armádu priebežne neinformuje verejnosť, poslancov Výboru NR SR VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah