SIS a VS by sa mali zaujímať o prípad novinára Golunova - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
SIS a VS by sa mali zaujímať o prípad novinára Golunova
14. 06. 2019 | Tlačová správa SaS

ruský novinár GolunovMedializované informácie, že na pokuse o kompromitáciu ruského novinára Ivana Golunova sa mali podieľať príslušníci ruskej tajnej služby, pričom jeden z nich žije a podniká na Slovensku, sú podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) znepokojujúce.

„Sme presvedčení, že bezpečnostné orgány Slovenskej republiky musia zintenzívniť svojej úsilie ohľadom pôsobenia ruských tajných služieb a ich agentov na území Slovenska, nevynímajúc podozrenia z financovania extrémizmu. Vojenské spravodajstvo a Slovenská informačná služba majú zo zákona povinnosť získavať, sústreďovať a vyhodnocovať informácie o aktivite cudzích spravodajských služieb na území Slovenska,“ povedal podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.

Strana SaS bude žiadať riaditeľov našich tajných služieb, aby poslancom Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť poskytli informácie, venované osobitne pôsobeniu ruských spravodajských služieb na Slovensku vrátane podozrení v prípade ruského novinára Ivana Golunova.
Nákupy obrnených vozidiel prebiehajú maximálne podozrivo. V hre sú obrovské peniaze
Mohlo by vás zaujímať

01. 03. 2019 | Stanovisko
Slovenské orgány činné v trestnom konaní odviedli podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) mizernú prácu. V prípade uneseného Vietnamca Trinh Xuan Thanha robia dojem, že miesto hľadania pravdy, kryjú pravdu. VIAC »

03. 08. 2018 | Stanovisko
Najsilnejšie opozičné strany žiadajú väzobné stíhanie pre exministra vnútra a poslanca NR SR Roberta Kaliňáka. Na piatkovej tlačovej besede VIAC »

07. 12. 2017 | Stanovisko
Strana Sloboda a Solidarita žiada od ministra obrany Petra Gajdoša stanovisko k medializovaným informáciám o zmiznutých VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah