Spolupáchateľmi sú už aj Bugár a Žitňanská - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Spolupáchateľmi sú už aj Bugár a Žitňanská
28. 06. 2016 | Konzervatívny výber

Róbert KaliňákÁno, Bugár, Žitňanská, Šebej, Kresák a ďalší, sú dnes už spolupáchateľmi tohto abnormálneho a nemorálneho stavu, ktorého sme v súčasnosti svedkami.

Včera sa konal v Bratislave už druhý občiansky protest za odvolanie ministra vnútra Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Úmyselne píšem občiansky protest, lebo on naozaj občiansky je. Tisíce ľudí prišlo na Námestie SNP a pred Bonaparte nie raz, ale dvakrát počas jedného týždňa. Neprišli kvôli opozičným politikom, ale preto, že chcú zmeniť zlé veci. My v opozícii sme len poslovia a nie sme v tomto až takí podstatní, tí podstatní sú ľudia skandujúci „Kaliňák, odstúpiť“ a „Do basy“, ktorým už prechádza trpezlivosť.

Nie je potrebné sa rozpisovať podrobne o dôvodoch, pre ktoré už Robert Kaliňák mal byť dávno mimo, je ich obrovské množstvo. Či už jeho čulé „obchodné“ styky s podnikateľom Bašternákom, ktoré sa prevalili a ktoré minister dlhodobo zapieral a tváril sa pred verejnosťou, že ho pomaly ani nepozná, alebo preukázateľné viacnásobné zlyhávanie polície pri vyšetrovaní tohto prípadu a prípadov s ním súvisiacich.

Ale dnes sa už pohľady verejnosti, a bolo to vidno aj na tomto proteste, začínajú upierať aj na iných ľudí, ako je Fico, Kaliňák a 49 nesvojprávnych poslancov Smeru, ktorí vo svojej arogancii a podriadenosti nechcú vidieť spravodlivý hnev ľudí. A to sú predstavitelia koaličných strán Smeru.

Je neuveriteľné, že ľudia ako Bugár, Žitňanská, Šebej, Kresák a ďalší sa na tento morálny úpadok a rozklad štátu stále prizerajú, strana Most vydáva jedno infantilné vyhlásenie za druhým: „Počkáme, kým sa to vyšetrí“ a oni sa pod neho podpisujú. Ako keby nebolo jasné, že pod Kaliňákom sa nič nevyšetrí, že to je pointa. Koľko chcú čakať? 15, 20 rokov? Ako v iných prípadoch? Emisií, Hedvigy Malinovej, Gorile, atď.? Pokiaľ to „správny vyšetrovateľ“ niekde neuprace?

Ešte smutnejšia je situácia medzi poslancami Siete. Tí sa nestarajú o to, čo je správne, ale sa snažia votrieť Robertovi Ficovi do…priazne a urvať si z koristi. Skrátka hnus. To, že takto obchodujú ľudia ako Fedor a Hrnčiar, sa dá pochopiť. Sú to obchodníci-oportunisti. Ale to, že sa takto idú sprofanovať noví poslanci typu Janckulík či Csefalvayová, je obzvlášť tristné. Ale aj nepochopiteľné.

A ešte je tu Andrej Danko s jeho ansáblom zo SNS. No on už niekoľkokrát preukázal, že je to stále ten istý slotovský barak len s novou fasádou (a už aj tá za pár mesiacov od volieb dosť spustla). Ich submisívny postoj voči strane Smer aj a špeciálne v prípade Kaliňáka vypovedá za všetko. Kaliňák pre nich nie je to, na čom sa láme štát a morálka, ale artikel do obchodného vyjednávania so Smerom.

Každopádne, vo štvrtok v NR SR na mimoriadnej schôdzi, ktorú sme zvolali, prebehne už druhé odvolávanie Roberta Kaliňáka. Vyššie zmienení ľudia a ľudia okolo nich budú mať šancu na reparát. Budeme v priamom prenose vidieť, či sú schopní sa z toho bahna, do ktorého vlastnou vinou spadli, vyhrabať. Bude to veľmi ťažké, niektorým už trčia z neho len hluché uši a slepé oči.


Pondelňajší protest za odstúpenie ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer) pod názvom Bonaparte: Protest proti zlodejom v politike II prilákal na Námestie SNP a následne pred rezidenciu Bonaparte niekoľko tisícok ľudí.
Mohlo by vás zaujímať

16. 01. 2017 | Európske noviny
Kredit slovenskej polície bol taký nízky ako dnes naposledy za mečiarizmu, keď únos Michala Kováča začali akože vyšetrovať policajti – zametači pod koberec zo stredného Slovenska. VIAC »

13. 12. 2016 | Blog.sme.sk
Pred zhruba dvoma týždňami mi zazvonil telefón, volala ma polícia. Pozvali ma na výsluch. Pýtam sa na dôvod a vyšetrovateľ mi povedal, že na mňa prezident PZ Tibor Gašpar podal trestné oznámenie za ohováranie. VIAC »

06. 05. 2016 | Blog.sme.sk
Skutočným dôvodom odmietnutia mojej nominácie do komisie, ktorá bude kontrolovať nasadenie informačno – technických prostriedkov (ITP, hovorovo odposluchov) je strach páchateľov z radov politikov z ich možného VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah