Spolupáchateľmi sú už aj Bugár a Žitňanská - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Spolupáchateľmi sú už aj Bugár a Žitňanská
28. 06. 2016 | Konzervatívny výber

Róbert KaliňákÁno, Bugár, Žitňanská, Šebej, Kresák a ďalší, sú dnes už spolupáchateľmi tohto abnormálneho a nemorálneho stavu, ktorého sme v súčasnosti svedkami.

Včera sa konal v Bratislave už druhý občiansky protest za odvolanie ministra vnútra Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Úmyselne píšem občiansky protest, lebo on naozaj občiansky je. Tisíce ľudí prišlo na Námestie SNP a pred Bonaparte nie raz, ale dvakrát počas jedného týždňa. Neprišli kvôli opozičným politikom, ale preto, že chcú zmeniť zlé veci. My v opozícii sme len poslovia a nie sme v tomto až takí podstatní, tí podstatní sú ľudia skandujúci „Kaliňák, odstúpiť“ a „Do basy“, ktorým už prechádza trpezlivosť.

Nie je potrebné sa rozpisovať podrobne o dôvodoch, pre ktoré už Robert Kaliňák mal byť dávno mimo, je ich obrovské množstvo. Či už jeho čulé „obchodné“ styky s podnikateľom Bašternákom, ktoré sa prevalili a ktoré minister dlhodobo zapieral a tváril sa pred verejnosťou, že ho pomaly ani nepozná, alebo preukázateľné viacnásobné zlyhávanie polície pri vyšetrovaní tohto prípadu a prípadov s ním súvisiacich.

Ale dnes sa už pohľady verejnosti, a bolo to vidno aj na tomto proteste, začínajú upierať aj na iných ľudí, ako je Fico, Kaliňák a 49 nesvojprávnych poslancov Smeru, ktorí vo svojej arogancii a podriadenosti nechcú vidieť spravodlivý hnev ľudí. A to sú predstavitelia koaličných strán Smeru.

Je neuveriteľné, že ľudia ako Bugár, Žitňanská, Šebej, Kresák a ďalší sa na tento morálny úpadok a rozklad štátu stále prizerajú, strana Most vydáva jedno infantilné vyhlásenie za druhým: „Počkáme, kým sa to vyšetrí“ a oni sa pod neho podpisujú. Ako keby nebolo jasné, že pod Kaliňákom sa nič nevyšetrí, že to je pointa. Koľko chcú čakať? 15, 20 rokov? Ako v iných prípadoch? Emisií, Hedvigy Malinovej, Gorile, atď.? Pokiaľ to „správny vyšetrovateľ“ niekde neuprace?

Ešte smutnejšia je situácia medzi poslancami Siete. Tí sa nestarajú o to, čo je správne, ale sa snažia votrieť Robertovi Ficovi do…priazne a urvať si z koristi. Skrátka hnus. To, že takto obchodujú ľudia ako Fedor a Hrnčiar, sa dá pochopiť. Sú to obchodníci-oportunisti. Ale to, že sa takto idú sprofanovať noví poslanci typu Janckulík či Csefalvayová, je obzvlášť tristné. Ale aj nepochopiteľné.

A ešte je tu Andrej Danko s jeho ansáblom zo SNS. No on už niekoľkokrát preukázal, že je to stále ten istý slotovský barak len s novou fasádou (a už aj tá za pár mesiacov od volieb dosť spustla). Ich submisívny postoj voči strane Smer aj a špeciálne v prípade Kaliňáka vypovedá za všetko. Kaliňák pre nich nie je to, na čom sa láme štát a morálka, ale artikel do obchodného vyjednávania so Smerom.

Každopádne, vo štvrtok v NR SR na mimoriadnej schôdzi, ktorú sme zvolali, prebehne už druhé odvolávanie Roberta Kaliňáka. Vyššie zmienení ľudia a ľudia okolo nich budú mať šancu na reparát. Budeme v priamom prenose vidieť, či sú schopní sa z toho bahna, do ktorého vlastnou vinou spadli, vyhrabať. Bude to veľmi ťažké, niektorým už trčia z neho len hluché uši a slepé oči.

BLOGY, STANOVISKÁ »

Pondelňajší protest za odstúpenie ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer) pod názvom Bonaparte: Protest proti zlodejom v politike II prilákal na Námestie SNP a následne pred rezidenciu Bonaparte niekoľko tisícok ľudí.
Mohlo by vás zaujímať

21. 03. 2018 | Stanovisko
Vyrojili sa viacerí mudrlanti, ktorí tvrdia, že opozícia počas uplynulých dní zlyhala, že nič nespravila, že len zvolávala tlačovky, že je to nanič opozícia. Doteraz ani jeden z nich však nepovedal, že čo sme mali vlastne inak VIAC »

20. 03. 2018 | Stanovisko
Buď – Alebo by malo znamenať Buď – Alebo tak v slovenskom jazyku, ako aj v maďarskom. Všetci predstavitelia strany Most-Híd opakovali len dve možnosti – predčasné voľby alebo odchod z koalície. Nakoniec VIAC »

04. 03. 2018 | Stanovisko
Týždenník Trend upozornil na to, že na mieste činu, kde zavraždili nebohého novinára Jána Kuciaka a jeho partnerku Martinu Kušnírovú, sa v pondelok ráno, iba niekoľko hodín po objavení obetí, medzi prvými objavil VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah