Stanovisko strany SaS k novej vláde - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Stanovisko strany SaS k "novej" vláde
21. 03. 2018 | Stanovisko

Robert Fico a Peter PellegriniStanovisko strany Sloboda a Solidarita (SaS) k vymenovaniu vlády Petra Pellegriniho:
Je pozoruhodné, čo všetko boli strany Smer-SD, SNS a Most-Híd ochotné strpieť, aby si udržali moc a ako ďaleko dokázali zájsť v zúfalej snahe odolať masovému odporu občanov Slovenska. Existuje na to len jediné rozumné vysvetlenie: rozrobené kšefty a spoločný strach z porážky vo voľbách.

Táto vláda dôveru poslancov strany Sloboda a Solidarita v parlamente nedostane, lebo neveríme jej ochote a schopnostiam urobiť zo Slovenska spravodlivý štát s fungujúcimi verejnými službami.

História Smeru-SD a SNS je históriou populistických, protireformných strán, ktorých hlavnou úlohou je cudzopasiť na verejnom majetku a roznášať po spoločnosti vírus klientelizmu. Most-Híd sa pretvoril na stranu, ktorá sa im chce v tom podobať.

Cítime to rovnako ako občania, ktorí opakovane masovo prichádzajú na slovenské námestia, že v záujme Slovenska nie je pokračovanie tejto koalície, ale jej výmena v predčasných voľbách.

Richard Sulík, predseda SaS
Ľubomír Galko, podpredseda SaS
Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS
Lucia Ďuriš Nicholsonová, podpredsedníčka NR SR za SaS
Natália Blahová, predsedníčka poslaneckého klubu SaS
Pellegriniho vláda má nulovú legitimitu a ľudia majú právo na predčasné voľby
Mohlo by vás zaujímať

01. 03. 2018 | Stanovisko
Je nad slnko jasnejšie, že podmienkou úspešného vyšetrovania sú nezávislí a profesionálni vyšetrovatelia, ktorí za žiadnych okolností, teda ani za situácie, keď stopy vedú k najvyšším politickým miestam, nebudú VIAC »

20. 03. 2018 | Stanovisko
Buď – Alebo by malo znamenať Buď – Alebo tak v slovenskom jazyku, ako aj v maďarskom. Všetci predstavitelia strany Most-Híd opakovali len dve možnosti – predčasné voľby alebo odchod z koalície. Nakoniec VIAC »

04. 03. 2018 | Stanovisko
Týždenník Trend upozornil na to, že na mieste činu, kde zavraždili nebohého novinára Jána Kuciaka a jeho partnerku Martinu Kušnírovú, sa v pondelok ráno, iba niekoľko hodín po objavení obetí, medzi prvými objavil aj šéf VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah