Stretnutie s britským veľvyslancom: Témou boli okrem brexitu aj vnútropolitické otázky - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Stretnutie s britským veľvyslancom: Témou boli okrem brexitu aj vnútropolitické otázky
13. 03. 2019 | Tlačová správa SaS

Britské veľvyslanectvo
Podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko sa 12. marca stretol s britským veľvyslancom na Slovensku Andym Garthom.

Témou stretnutia boli najmä vnútropolitické otázky v oboch krajinách. Britský veľvyslanec Andy Garth a Ľubomír Galko hovorili o brexite a o tom, ako vývoj vzťahov medzi EÚ a Veľkou Britániou môže ovplyvniť obchodné vzťahy oboch krajín. Andy Garth zároveň pripomenul, že investícia automobilky Land Rover pri Nitre je dôležitá pre obe krajiny.

Ďalšími témami diskusie bola aj myšlienka na vytvorenie európskej armády, spolupráca Veľkej Británie a Slovenska pri modernizácii zbraňových systémov či možnosti, ktoré britské firmy ponúkajú – nielen technologicky, ale aj v oblasti politiky zamestnávania.

„Veľká Británia ocenila kvalitu slovenských vojenských expertov a zároveň ponúkla najnovšie riešenia s možnosťou neustáleho zdokonaľovania a zlepšovania našej obranyschopnosti,“ povedal Ľubomír Galko.

Exminister obrany a aj britský veľvyslanec si na záver stretnutia vyjadrili vzájomnú podporu a vzájomné sledovanie svojich krokov v mene priateľskej komunikácie oboch krajín, keďže obe krajiny čakajú v najbližších mesiacoch veľké výzvy.
Pri otázkach, týkajúcich sa bezpečnosti Slovenska je strana SaS nápomocná a konštruktívna
Mohlo by vás zaujímať

08. 01. 2018 | Stanovisko
Sú slovenskí vojaci vždy „tam, kde treba“, alebo niekde chýbajú a niekde by zas nemuseli byť? Je správne Ozbrojené sily SR (OS SR) používať pri záplavách na vrecovanie piesku alebo kopanie odvodňovacích VIAC »

11. 12. 2017 | Stanovisko
Obyvatelia Európskej únie chcú žiť v bezpečnej Európe. Oblasť vonkajšej bezpečnosti je oblasťou, kde je možné v budúcnosti hovoriť o skutočnom priestore pre integráciu a spoluprácu v rámci krajín EÚ. Práve tento VIAC »

27. 11. 2017 | Európske noviny
Dlho sme žili v presvedčení, že mier je samozrejmosť.  K neplneniu našich záväzkov,  ku ktorým sme sa  zaviazali pri vstupe do Severoatlantickej aliancie, sme sa stavali laxne. Čosi ako čierni pasažieri. Užívali sme VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah