Vianočný hriech súdružiek Tomanovej a Vaľovej - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Vianočný hriech súdružiek Tomanovej a Vaľovej
10. 12. 2015 | Blog.sme.sk

Ľubomír GalkoMusím povedať, že toto je výnimočný blog. Spravidla píšem o iných témach. Navyše, podobným kreatúram, o akých bude reč, som zvyknutý venovať maximálne status na sociálnej sieti alebo faktickú poznámku v parlamente.

Ale spravím výnimku, lebo deti sa zneužívať nemajú.

V stredu večer sme mali v parlamente milé predstavenie. Prišli nám zavinšovať a zaspievať až z ďalekého Humenného. Folklórny súbor Chemlon nám pripravil pekný zážitok. Všetci poslanci sme „čubrneli“, ako krásne nielen dospelí, ale aj malé dievčence spievajú.

Zrazu, už ku koncu predstavenia, pristúpilo k mikrofónu malé dievčatko, ktoré predtým odspievalo niekoľko prekrásnych piesní a zavinšovalo poslancom všetko najlepšie s tým, že „tohto veľkého anjelika chceme darovať predsedovi NR SR pánovi Pellegrinimu“. Zaznel potlesk, smerácki poslanci tlieskali o dušu. Zdvihol som obočie, ale hovorím si, ok. Veľmi sa to síce nehodí, ale vystúpenie súboru zrejme vybavovala pani poslankyňa Smeru-SD Vaľová, tak sa chcela takýmto „neokatým“ spôsobom predsedovi parlamentu a svojmu straníckemu kolegovi revanšovať za to, že jej to dovolil. Lenže dievčatko neodchádzalo, počkalo, pokiaľ potlesk doznel a do mikrofónu nám zvučným hláskom oznámilo : „A tohto druhého veľkého anjelika sme doniesli ujovi Ficovi“. Fakt, toto povedalo. Sálou zaznel smiech zmiešaný s už menším potleskom a ja som zdvihol obočie po druhý krát úprimne veriac, že toto faux pas bude jediné. Ujo Fico ani nikto z vlády, samozrejme, v sále nesedel, zrejme chránili Slovensko.

Žiaľ, mýlil som sa. Smiech a potlesk prestal a zaznel zvonivý hlások po tretíkrát : „A tohto tretieho anjelika darujeme tete Tomanovej, za to, že sa o nás stará a že nás ochraňuje...“.

Nesmial sa už nikto a aj smerácky potlesk bol len veľmi symbolický. Zrejme aj niektorí poslanci Smeru dokážu rozlíšiť vtieranie sa do priazne na hranici prijateľnosti od úplného suterénu.

Odchádzal som znechutený a mnohí kolegovia so mnou. Viete, možno sa to niekomu bude zdať malicherné, ale ja z duše neznášam, keď sa takto zneužívajú deti. Predstavil som si svoje dcéry, keď boli v tomto veku, že by ich niekto takto doslova použil na obdarovanie a velebenie trebárs Mečiara a Lexu. Prišlo mi zle. Všetci vieme, akým spôsobom a prečo sa pani Tomanová stala ombudsmankou, že túto novú funkciu dostala ako vykúrenú trafiku a hneď pri štarte sa vďaka smeráckej chobotnici táto funkcia devalvovala. Práve preto mohla mať v sebe aspoň trocha chochmesu a vytĺcť túto  stupiditu v čase prípravy svojej kolegyni Vaľovej z hlavy.

Jediný, kto odchádzal zo sály s rozžiareným úsmevom, bola, samozrejme, poslankyňa Vaľová. Provinčný vulgárny nevkus opäť zabodoval.

Keď som ešte nebol v politike, napísal som o Jane Vaľovej blog. Označil som ju v ňom za zlodejku, lebo aj so svojou kamoškou Tomanovou cez svoju neziskovku doslova šafárila s dotáciami, ktoré boli pôvodne určené na liečbu drogovo závislých ľudí. Pred niekoľkými týždňami mi to v parlamente pripomenula a žiadala ospravedlnenie, tak som jej povedal, že na svojich slovách trvám.

Dnes k nim pridávam, že svojou agitačnou prácou dobieha aj machrov z Komsomolu.

P.S. Žiaľ, je taká doba, že ako rodičia musíme chrániť svoje deti ani nie tak pred sexuálnymi deviantmi, ale pred deviantnými politikmi.

BLOGY, STANOVISKÁ »

Poslankyňa Vaľová, uchmatla si z válova
Mohlo by vás zaujímať

Zneužívanie v GalanteAk sa ti neľúbi, choď si tie feťáčky strážiť sám
14. 09. 2016 | Denník N
Rezorty práce a vnútra pod vedením Jána Richtera a Roberta Kaliňáka uviazli vo formalizme a byrokracii. Prípad zneužívania detí v resocializačnom centre Čistý deň ich usvedčuje z toho, že nie sú schopné poskytnúť VIAC »

Tretia Ficova vládaÁno, už sa ten Ficov koráb potápa.
25. 08. 2016 | Konzervatívny výber
K tomu, že dve koaličné strany – Sieť a Most – Híd, zradili svojich voličov, sa už nie je potrebné vracať. Za zmienku však stojí to, že Radoslav Procházka v aktuálnom rozhovore usvedčil seba, Bélu Bugára, Luciu Žitňanskú VIAC »

MafiaGlváč, Kaliňák a ďalší majú strach, že skončia vo väzení
06. 05. 2016 | Blog.sme.sk
Skutočným dôvodom odmietnutia mojej nominácie do komisie, ktorá bude kontrolovať nasadenie informačno – technických prostriedkov (ITP, hovorovo odposluchov) je strach páchateľov z radov politikov z ich možného VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah