Za kopance do postrelenej dievčiny nemôžu dostať expolicajti podmienku - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Za kopance do postrelenej dievčiny nemôžu dostať expolicajti podmienku
10. 07. 2017 | Tlačová správa SaS

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nesúhlasí s postupom prokurátora, ktorý akceptoval dohodu s obvinenými bývalými príslušníkmi policajného zboru. Tí na videozázname z policajného zásahu kopú do dievčaťa, ktoré predtým počas naháňačky postrelili.

„Videozáznam zo zásahu, v ktorom policajti kopú do dievčaťa, ktoré predtým počas naháňačky postrelili, je šokujúci. A rovnako šokujúce je aj to, že policajti sa na celej situácii zabávajú. Nie je mysliteľné, aby predstavitelia štátnej moci s takýmito patologickými sklonmi k brutalite a absenciou vyšších citov boli potrestaní podmienečne,“ uviedol podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.

Podmienečný trest, s ktorým súhlasil príslušný prokurátor, nemá odstrašujúci účinok, ale naopak, signalizuje spoločnosti a najmä policajnému zboru, že brutalita je pardonovaná súčasť výkonu štátnej moci.

„S tým sa odmietame zmieriť. Sme tiež rozhorčení z postoja generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára. Napriek svojim vyhláseniam v Národnej rade SR v tom zmysle, že aj on nesúhlasí s tým, aby sa trestné činy verejných činiteľov riešili mäkkými dohodami o vine a treste, zdá sa, že nemá vo vedení svojej organizácie toľko odvahy alebo vplyvu, aby rozhodnutie dozorového prokurátora v tejto veci zvrátil. Očakávame, že súd túto poburujúcu dohodu o vine a treste neschváli,“ doplnil poslanec NR SR Alojz Baránik (SaS).

Kaliňákova polícia - naháňanie kritikov korupcie a opozičných lídrov na úkor bezpečnosti občanov
Mohlo by vás zaujímať

26. 06. 2017 | Európske noviny
Pred niekoľkými dňami polícia zastrelila 17-ročného chlapca. Policajná hliadka si všimla podozrivé osobné vozidlo. Podozrivé bolo preto, lebo toto auto policajti poznali – viackrát predtým ho šoféroval mladý VIAC »

19. 10. 2016 | Denník N
Policajti majú za ministra človeka, ktorý už úplne stratil rešpekt pred svojimi podriadenými. Počas krátkeho času sme sa dozvedeli hneď o niekoľkých škandalóznych konaniach príslušníkov Policajného zboru. VIAC »

13. 12. 2016 | Blog.sme.sk
Pred zhruba dvoma týždňami mi zazvonil telefón, volala ma polícia. Pozvali ma na výsluch. Pýtam sa na dôvod a vyšetrovateľ mi povedal, že na mňa prezident PZ Tibor Gašpar podal trestné oznámenie za ohováranie. VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah