Žiadame Jaromíra Čižnára, aby sa pozrel na trest Juraja Hossu - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Žiadame Jaromíra Čižnára, aby sa pozrel na trest Juraja Hossu
24. 05. 2019 | Tlačová správa SaS

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) pokladá šesťročný nepodmienečný trest za zabitie Filipínca Henryho Acordu za neprimeraný.

„To, čo celá spoločnosť videla nahrané na videu a čo ju doslova šokovalo, bola mimoriadna brutalita a bezohľadnosť odsúdeného Juraj Hossu. Ten si má teraz trest na hranici dolnej sadzby odsedieť v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Ak trest nemá mať odstrašujúci účinok, aký ma potom význam?“ pýta sa podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.

„Prokurátorka i sudca, ktorí dali úradnú pečiatku na tento poburujúci rozsudok, vyslali všetkým násilníkom na Slovensku povzbudzujúcu správu. A to, že pred páchaním násilnosti sa treba trochu omámiť, lebo alkohol a lieky prinášajú u nás poľahčujúce okolnosti a s nimi mierne tresty," povedala podpredsedníčka SaS Jana Kiššová.

O niekoľko dní uplynie navyše lehota, do ktorej sa môže prokuratúra voči rozsudku odvolať. „Žiadame preto generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby tomuto prípadu venoval osobitnú pozornosť. Zároveň, aby sa zamyslel nad skutočnými dôvodmi, pre ktoré je príslušný dozorový prokurátor s týmto nepochopiteľne ohľaduplným trestom voči útočníkovi spokojný. Spravodlivosť s ním totiž spokojná byť nemôže,“ uzavrela predsedníčka poslaneckého klubu SaS a tímlíderka strany pre osobné slobody Natália Blahová.

Richard Sulík, predseda SaS
Ľubomír Galko, podpredseda SaS
Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS
Bezpečnejšie a spravodlivejšie Slovensko – ďalšia z top priorít strany SaS
Mohlo by vás zaujímať

28. 01. 2018 | Programový dokument strany SaS
Bezpečnejšie a spravodlivejšie Slovensko. Tak znie názov ďalšieho z reformných diel, ktoré prezentovala strana Sloboda a Solidarita. Na tlačovej besede o tom hovorili predseda SaS Richard Sulík a podpredseda VIAC »

10. 07. 2017 | Tlačová správa SaS
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je rozhorčená postupom prokurátora, ktorý akceptoval dohodu s obvinenými bývalými príslušníkmi policajného VIAC »


26. 06. 2017 | Európske noviny
Pred niekoľkými dňami polícia zastrelila 17-ročného chlapca. Policajná hliadka si všimla podozrivé osobné vozidlo. Podozrivé bolo preto, lebo toto auto policajti poznali – viackrát predtým ho šoféroval mladý VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah