Žiadame premiéra Fica, aby konečne absolvoval detektor lži - Ľubomír Galko

Prejsť na obsah
Blogy, stanoviská
Žiadame premiéra Fica, aby konečne absolvoval detektor lži
03. 10. 2017 | Tlačová správa SaS

Premiér FicoPodľa strany Sloboda a Solidarita predseda vlády Robert Fico vstúpil do otvoreného konfliktu s prezidentom Andrejom Kiskom a z minulosti vieme, že pre pokoj a politickú stabilitu v spoločnosti je to to najhoršie, čo sa mohlo občasnom na Slovensku stať.

„Ak premiér Fico trvá na svojich výrokoch, že sa prezident Andrej Kiska snažil u nemenovaného predstaviteľa činného v trestnom konaní „vybaviť“ vratky DPH v jeho a v bratovej firme KTAG a zároveň aj na tom, že je ochotný ísť na detektor lži, vyzývame ho, aby tak neodkladne učinil. Zvlášť v situácii, keď prezident označil jeho slová za klamstvo,“ tvrdí SaS.

Občania majú právo na takýto krok zo strany predsedu vlády. Z ich peňazí Robert Fico žije, im sa v konečnom dôsledku aj zodpovedá.

Predsedníctvo strany SaS zároveň žiada Roberta Fica, aby súčasťou testu na detektore lži boli aj otázky:

  • o jeho skutočnom pomere k podnikateľovi Bašternákovi a bytu, v ktorom býva;
  • financovaní strany Smer-SD v jej začiatkoch, ktoré verejnosť pozná z nahrávky, na ktorej osoba s identickým hlasom ako Robert Fico hovorí o získaní miliónov vlastnou hlavou z neznámych zdrojov;
  • jeho účasti v kauze Gorila a návšteve odpočúvaného bytu.

Predseda vlády Fico má dnes podľa SaS dobré dôvody pošpiniť prezidenta Slovenskej republiky a využiť na to vo svojej ekonomickej podstate banálny daňový prípad.

Sulíkovci upozorňujú, že nikdy sa nepodarilo preukázať, že Robert Fico osobne organizoval únik daňovej dokumentácie voči poslancovi OĽaNO Matovičovi, ale bol to on, čo uniknuté materiály použil proti nemu.

Zároveň sa nikdy nepodarilo preukázať, že Robert Fico osobne nariadil finančnej správe a polícii, aby zastavili vyšetrovanie podozrení z daňových podvodov podnikateľa Ladislava Bašternáka, ale je to on, Robert Fico, ktorý býva v Bašternákovom luxusnom byte, pričom jeho pravou rukou vo vláde i v strane Smer-SD je minister vnútra Robert Kaliňák, obchodný partner podnikateľa Bašternáka.

A nikdy sa nepodarilo preukázať ani to, že Robert Fico osobne organizoval ohováračskú kampaň proti prezidentskému kandidátovi Andrejovi Kiskovi, v rámci ktorej ho obvinil z paktovania so scientológmi, ale bol to iba on, kto ako protikandidát mal mať z nej úžitok.

„Všetky tieto skutočnosti a indície nás varujú pred tým, aby sme aktuálne tvrdenia Roberta Fica považovali za vierohodné, dokým neprejdú detektorom lži,“ uzatvára SaS.

Akú rolu majú Kaliňák a Fico v kauze Bašternák
Mohlo by vás zaujímať

22. 09. 2017 | Blog.sme.sk
Robert Kaliňák sa ma snažil uraziť, keď prirovnal moju nomináciu do komisie na kontrolu nasadzovania ITP k pedofilovi, čo ho pustia do materskej školy. Neoplatím mu to rovnakou mincou. Ale viem mu sľúbiť niečo iné. VIAC »

21. 08. 2017 | Európske noviny
Eurofondový megaškandál, priznanie viny pána domáceho, že je daňový podvodník, ale účinne to ľutuje, hrozba okamžitého sťahovania z luxusného bytu, postaveného z peňazí, ulúpených obyvateľom Slovenska na VIAC »

31. 07. 2017 | Tlačová správa SaS
Finančná správa (FS) vyrubila podnikateľovi Ladislavovi Bašternákovi dodatočnú daň, ktorá podľa zdroja TV Markíza predstavuje deväť miliónov eur a týka sa aj obchodov s bytmi v bytovom komplexe Five Star VIAC »


Bezpečnosť a spravodlivosť
Sloboda a solidarita
Vízia 2024
Sloboda a solidarita
40 opatrení pre ľudí
Program SaS
Facebook
Návrat na obsah